вівторок, 24 березня 2009 18:29

"Україна — надійний партнер Євросоюзу в енергетичній сфері"

У понеділок прем"єр-міністр України Юлія Тимошенко взяла участь в Міжнародній інвестиційній конференції з питань модернізації газотранспортної системи України в Брюсселі. За її підсумками прем"єр підписала завершальний документ конференції — спільну декларацію. Наводимо текст виступу Юлії Тимошенко на конференції з ГТС:

"Я гадаю, що під час кризи кожна країна планує вийти сильнішою, попри всі виклики, ці надзвичайні випробування. Україна не виняток. І сьогодні, під час кризи, після 17 років незалежності України ми намагаємося модернізувати, реконструювати весь енергетичний сектор країни: добудовуємо великі гідроакумулюючі потужності, будуємо нові блоки атомних електростанцій, модернізуємо й реконструюємо теплові генеруючі потужності, нашу систему забезпечення громадян України теплом і гарячою водою.

Можу сказати, що це величезний комплекс робіт, який ми сьогодні робимо, знаходимо для цього ресурси й організаційні можливості, незважаючи на складні виклики кризи.

Глобальна фінансова криза вчить нас інакше дивитися на речі, й за таких умов, мені здається, потрібно ще предметніше подивитися на газотранспортну систему України, оскільки під час кризи дуже важко вкладати гроші в нові глобальні проекти, а українська ГТС гідна того, щоби вкласти в неї кошти. Вона функціонуватиме стабільно й даватиме необхідну віддачу.

Україна може генерувати більше електроенергії, ніж сьогодні споживає

Я хочу також сказати, що наша система — найпотужніша у світі за об"ємом транзиту — є також своєрідним мостом між найбільшим газовидобувним регіоном — Росією, Середньою Азією — і споживачами Європи.

Розширення ГТС України з її величезним технічним потенціалом і розвиненою інфраструктурою не потребує значних капіталовкладень. Технічний стан транзитної системи України може забезпечити транзит газу в об"ємі 140 мільярдів кубометрів газу на рік.

Ми знаємо, що сьогодні багато говорять про альтернативні шляхи поставок газу в обхід України. Будівництво нових газопроводів — це десятки й десятки мільярдів доларів нових грошей, це колосальні інвестиції. Якщо в українську ГТС вкласти 5,5 мільярда доларів, це дасть змогу збільшити її пропускну здатність на виході на 60 мільярдів кубічних метрів.

Іншим реальним кроком інтеграції енергетичних ринків має стати приєднання об"єднаної енергетичної системи України до співтовариства з координації передачі електроенергії. Україна може генерувати набагато більше електроенергії, ніж сьогодні споживає, — щонайменше на 30 відсотків.

Наша загальна заява чітко фіксує, що ГТС України є й залишатиметься, згідно із чинними в Україні законами, державною власністю.

Як глава уряду України гарантую досить жорсткий контроль за чітким виконанням Україною власних зобов"язань у контексті приведення функціонування газового сектора до норм і стандартів ЄС".

Зараз ви читаєте новину «"Україна — надійний партнер Євросоюзу в енергетичній сфері"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути