вівторок, 11 грудня 2012 06:45

"Учора було дуже погано, зараз просто погано"

 

— Маємо не бюджет наступного року, а лише кошторис на три місяці, — каже економіст Віктор Лисицький, 67 років. — Президент Віктор Янукович уже заявляв, що після першого ж кварталу його будуть переглядати.

Якби в нас були потужні заходи з розвитку конкурентних переваг в агросфері, транспорті, інформаційних технологіях, вищій освіті, то бюджет був би реальним. Тоді можна було б розглядати, аналізувати. А так — це лише нариси.

Економічна ситуація постійно змінюється. Неможливо формувати бюджет, який задовольняв би левову частку політиків і суспільства. По-перше, головні гравці Європейського Союзу, федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель і голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер, уживають заходи з оздоровлення європейської економіки. Безумовно, це може дати позитивний результат для України. Якщо справи в Євросоюзу підуть добре, Україні буде простіше вирішувати питання запозичень в європейських комерційних банках. По-друге, не відомо, як розвиватиметься Росія. А вона зараз ледь не головний споживач наших товарів.

У нас маленький бюджет, бо ми держава-злидень. Грузія має менший бюджет, але ж вона була у стадії війни. Наше економічне становище вкладається у формулу "вчора було дуже погано, зараз просто погано". Ми мало виробляємо. Рушійною силою бюджету може бути як середній, так і великий бізнес. У світі значна частка малого та середнього бізнесу інтегрована у величезні консорціуми. Наприклад, окремі деталі мотоциклів "Ямаха" виробляють малі приватні підприємства. А в Україні середній бізнес не відіграє тієї ролі в розвитку економіки, яку міг би. Із малого бізнесу лише вичавлюються величезні побори до бюджетів. Я вже не кажу про хабарі. І нічого не робиться, щоб розвивати підприємництво.

Зараз ви читаєте новину «"Учора було дуже погано, зараз просто погано"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути