— Захід перебуває у складній ситуації щодо України. Нас є за що критикувати. З другого боку, партнери розуміють: ми потребуємо ресурсної і фінансової допомоги, посилення обороноздатності, — каже аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков, 24 роки.
— Стосунки з Польщею та Угорщиною не зміняться, навіть якщо підемо на поступки. У цих країнах багато політичних сил, що спекулюють на радикальних темах.
2018-й буде нестабільним для світу. У Європі стоятиме питання реформування ЄС. На Близькому Сході є перспектива конфлікту довкола річки Євфрат. З одного боку стоять сирійські сили, які підтримують Росія та Іран. З другого — курди, їхні арабські союзники, що спираються на США. Вони по-різному бачать вирішення сирійської проблеми.
Може загостритися протистояння між Іраном і Саудівською Аравією. Питання Єрусалима додаватиме нестабільності на Близькому Сході (6 грудня президент США Дональд Трамп наказав перенести посольство країни із Тель-Авіва до Єрусалима. Так визнав місто столицею Ізраїлю. Спалахнули масові сутички між палестинцями й ізраїльськими військовими. — ГПУ).
Не виключено, що РФ ще десь застосує військову силу. Не можна відкидати ядерну загрозу КНДР. Є чимало точок, що можуть вибухнути 2018 року.
Коментарі