— Якщо влада планувала провести реформу житлово-комунальної сфери, вона мала б насамперед пояснити людям, на що витратить гроші від підвищення тарифів на газ і комунальні послуги, — каже 41-річний Сергій Таран, голова правління центру "Соціовимір". — Але жодних пояснень ми не почули. Очевидно, уряд і не планує реформ.
Підвищення тарифів на газ не було прямою вимогою Міжнародного валютного фонду. Уряду було вигідно так представляти підняття цін. Кожна країна має можливість торгуватися в переговорах із фондом. МВФ лише видає рекомендації щодо необхідних економічних показників. Наприклад, покращити торговельне сальдо, підняти пенсійний вік, залучити інвестиції, боротися з корупцією чи піднімати тарифи. Рекомендації змушують владу йти на непопулярні кроки. Але тільки вона вирішує, на які саме.
Запровадження субсидій у відповідь на підвищення тарифів породять ще більшу корупцію. Бо ще більше людей захочуть отримати пільги від держави, а в чиновників давно готові рецепти і цінники, як "допомогти". Це не боротьба з хворобою, а з окремим симптомом.
Який міністр буде ліквідовувати свою галузь?
Реформи варто було почати з ліквідації чи реструктуризації жеків. Бо хто любить їх за відсутність гарячої води влітку і за холодні батареї взимку? Гроші від подорожчання комунальних послуг могли би піти на найпростіші речі — ремонт труб, їх теплоізоляцію. Адже в зимовий час половина тепла йде в повітря. Також можна було б перебудувати котельні, збільшити їхню енергоощадність. Тобто першим ділом реформи мали б торкнутися Міністерства житлово-комунального господарства. Але який чиновник, який міністр буде ліквідовувати свою галузь?
Коментарі