У Фінляндії, Ірландії, Ісландії та Нідерландах за рік не зафіксували жодного випадку цензури, погроз, переслідувань чи насильства над журналістами. Останнім часом і в нас багато кажуть про високий рівень свободи слова. Не раз на цьому наголошував і нинішній прем"єр Віктор Янукович. Утім, його однопартійця Олега Калашнікова досі звинувачують у побитті журналістів.
За оцінками міжнародної організації "Репортери без кордонів", Україна ще пасе задніх за рівнем свободи слова. Упродовж останнього року ми просунулися вперед усього на сім позицій.
— Під час помаранчевої революції "Репортери без кордонів" та її голова Робер Менар по суті працювали на Януковича, — нагадує провідний експерт Інституту масової інформації Сергій Таран, 37 років. — Тому я вважаю політично упередженими всі моніторинги, які вони проводять в Україні.
Експерт нагадує, що коли "помаранчеві" прийшли до влади, "Репортери" невтомно кричати про порушення у нас свободи слова.
— Але щось я не чув критики на адресу Віктора Федоровича, — каже Сергій Таран. — Вони й сьогодні не говорять про порушення, яких в Україні вистачає.
Цікаво, що з часу терактів 11 вересня 2001 року 36 позицій втратили США. В основному — через заяви Джорджа Буша про підозри на адресу будь-якого журналіста, який засумнівається у правильності "війни з тероризмом". А також з появою у федеральних судів права вимагати у ЗМІ розкриття джерел інформації.
Коментарі
2