Мінськ і Москва узгоджують дорожні карти для об'єднання, створення спільного парламенту й уряду, заявив білоруський посол у РФ 70-річний Володимир Семашко 29 листопада на конференції "Євразійська економічна інтеграція".
Договір про Союзну державу Росії і Білорусі підписали 8 грудня 1999-го в Москві. У грудні торік прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв сформував робочу групу з посилення зв'язків між країнами. Російські чиновники в неофіційних розмовах називають її "групою зі злиття". За кілька тижнів до того Володимир Путін схвалив військову доктрину Союзної держави.
— Плануємо перехід на уніфіковане податкове законодавство, створення єдиних ринків нафти, газу й електроенергії. Збираємося створити єдиний парламент і уряд, — каже Семашко. — Тобто незалежні Росія і Білорусь віддають наверх управлінські функції з обов'язковим виконанням. Із 31 дорожньої карти 20 вже узгодили. Прописали створення єдиних ринків до 2021 року.
За кілька годин після заяви посольство Білорусі в РФ спростувало власного дипломата. Мовляв, слова про єдиний парламент і уряд вирвані з контексту.
17 листопада білоруський президент 65-річний Олександр Лукашенко наголосив, що не підпише документів, які суперечили б суверенітету країни: "Ми хочемо рівних умов — тоді це буде союз".
На 8 грудня запланована зустріч президентів Білорусі і Росії.
— Україна має 1,8 тисячі кілометрів кордону з Білоруссю. Якщо ця держава об'єднається з Росією, матимемо військову загрозу ще й на півночі, — говорить журналіст 45-річний Денис Лавнікевич. — Усі пункти створення Союзної держави обговорювали не одне десятиліття. Якщо не змогли дійти досі згоди і втілити задумане, навряд вийде зараз. Кремль постійно вимагає від Лукашенка виконання домовленостей. Шантажує низькими цінами на нафту й газ. Білоруський лідер робить усе, щоб реальних союзних органів керування не було. Вони загрожують його владі.
— Після об'єднання Білорусь остаточно втратить міжнародну суб'єктність. Якщо Путіну вдасться доламати Молдову, Україна лишиться півостровом в оточенні недружніх країн. А за спиною — ще й не надто доброзичлива Угорщина, — каже політолог Володимир Цибулько, 54 роки. — Путін поспішає. 2020-го імовірна серйозна міжнародна економічна криза. Вона доб'є його.
Коментарі