пʼятниця, 22 травня 2015 06:45

Приватні банки не віддали державі 11 мільярдів доларів

6 березня голова Нацбанку Гонтарева публічно заявила, що державі дотепер не повернули 77 млрд грн рефінансування, виданого екс-головою НБУ Володимиром Стельмахом приватним банкам у 2008–2010 роках. За тодішнім курсом валют, це 11 мільярдів доларів. Тобто, ці $11 млрд приватні банки привласнили, простими словами — вкрали в держави, у нас із вами вкрали. І за це ніхто не відповів?

Повідомлення про 77-мільярдний злочин, оголошене Гонтаревою з трибуни Верховної Ради задокументоване офіційним відеозаписом Ради, задокументоване у письмовій формі офіційною стенограмою Ради, дотепер зберігається на десятках інформаційних сайтів — із сумами, датами й діаграмами.

Кілька днів тому Стельмах сів у крісло голови Наглядової ради Приватбанку олігарха Ігоря Коломойського — замість того, щоб сісти на лаву підсудних. Як так сталося? Хто в нинішній владі кришує Стельмаха?

Генпрокурор Віктор Шокін має всі підстави для порушення кримінального провадження за фактом оголошеної Гонтаревою офіційної заяви про скоєння злочину. Йому навіть не потрібно проводити довгих розслідувань, адже учасники 77-мільярдного злочину — живі-здорові, вони нікуди з країни не тікали, всі документи в наявності.

Шокін мав би допитати тодішнього президента Віктора Ющенка, адже відомо, що в ті часи, масового рефінансування, Стельмах чи не щодня приходив на Банкову. І свої рішення, напевно, погоджував із ним. Про той 77-мільярдний злочин Віктор Андрійович міг би розказати багато цікавого.

Генпрокурор міг би допитати й іншого свідка — чинного президента Порошенка, який тоді був головою Наглядової ради Нацбанку. Раптом Петрові Олексійовичу теж щось відомо про обставини скоєння 77-мільярдного злочину?

За нинішнім курсом, украдені тоді кошти — це 230 мільярдів гривень. Величезні гроші, вкрай потрібні Україні, аби не повзати навколішки по офісах зарубіжних кредиторів.

То хто ж гальмує їх повернення державі? Хто кришує Стельмаха і його мільярдерів-реципієнтів? Шокін? Порошенко? Коломойський? Усі разом? Хтось інший?

Злочини такого масштабу замовчати все одно не вдасться. Терміни давності нікого не врятують. І той, хто не розслідує або кришує його, ризикує стати співучасником. Про це нинішні посадовці не думали? Радив би подумати.

Анатолій Гриценко, голова координаційної ради партії "Громадянська платформа", із блогу на сайті "Української правди"

Зараз ви читаєте новину «Приватні банки не віддали державі 11 мільярдів доларів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути