29 березня Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук колишнього голову правління Приватбанку Олександра Дубілета, 58 років. Підозрюють у причетності до розтрати 8 млрд грн установи перед націоналізацією. Де він зараз, слідчим невідомо.
15 березня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала три підозри колишнім посадовцям у цій справі. Крім Дубілета — його заступникові Володимиру Яценку та керівниці міжбанківських операцій Олені Бичихіній.
— Дубілет в останній день перед визнанням Привату неплатоспроможним у грудні 2016-го спрямував до банківської установи однієї з країн ЄС листи з проханням погасити заборгованість двох великих агрокомпаній за раніше виданими кредитами з коштів Приватбанку. Гроші зберігалися на кореспондентському рахунку в цьому банку. Посадовці Привату підробили документи, — говорить керівник підрозділу детективів НАБУ Олександр Скомаров.
— Слідство має всі докази. Від підписання документів минулими датами до внесення фіктивних даних у бухгалтерську документацію, — каже Ірина Венедіктова, 42 роки.
23 лютого НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили трьом фігурантам цієї справи ще про підозру в розтраті 137 млн грн з Привату. Яценка тоді затримали в аеропорту "Бориспіль", посадивши літак, на якому він хотів втекти з країни. 25 лютого його випустили з-під варти за 52 млн грн застави. Місце перебування Дубілета й Бичихіної тоді не встановили. Надіслали підозри поштою.
У грудні 2016-го Приватбанк перейшов у власність держави. До цього з нього вивели щонайменше $5,5 млрд, підтвердила міжнародна детективна агенція "Кролл". 2017 року банк подав позов до Високого суду Лондона. Британці арештували активи колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова на $2,5 млрд.
— Справи підуть в українські суди. А там у нас закон не працює. Висока ймовірність, що винних не покарають, — каже економіст Андрій Новак, 48 років.
— Треба притягати до відповідальності весь ланцюг учасників. Не лише виконавців — директора, заступника й керівника департаменту. Замовники — це колишні власники. Співучасники — тодішня голова Нацбанку Валерія Гонтарева і президент Петро Порошенко. Без їхнього відома вивести багатомільярдні капітали з країни неможливо. Якщо цим займеться американське та європейське правосуддя, є шанси повернути кошти з конфіскованих активів (торік у грудні міністерство юстиції США подало позов про конфіскацію майна олігарха у штаті Огайо. Стверджують, що придбане за гроші, виведені з Приватбанку. Серед американських активів Коломойського та його партнерів — комерційна нерухомість, сталеливарні заводи, підприємство з виробництва мобільних телефонів. — ГПУ).
Коментарі