Увесь цей тиждень преса обговорювала тему "чорних списків" українців, яким нібито можуть заборонити в"їзд до Росії. Серед них — екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк та нинішній кандидат на цю посаду Володимир Огризко. Його має затвердити Верховна Рада. Тому історія здається нехитрим трюком, завдяки якому Кремль намагається цього не допустити. У пресу зливається потрібна інформація, Верховній Раді ніби дають зрозуміти — якщо хочете добрих відносин з Росією, за Огризка не голосуйте. Чи послухає український парламент московської поради?
Олександр Потєхін, 57 років,
директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики:
— Такий "злив" інформації справді міг би вплинути на голосування щодо кандидатури Огризка на посаду міністра закордонних справ. У Верховній Раді багато несерйозних людей, які спробують використати ситуацію та подати списки як офіційну позицію російського уряду. Який-небудь Калашніков пояснить, що не можна голосувати за Огризка, бо той оголошений "персоною нон-ґрата" у Росії. Насправді ж дипломат задовольняє обидві сторони — і президента, і Партію регіонів. Остання просто хоче ще раз пограти в гру "хто в домі господар".
Тетяна Висоцька, 28 років,
заступник головного редактора інтернет-видання "Сейчас":
— Годі передбачити, чи послухає наш парламент російських вказівок. Наявність Огризка у так званих "чорних списках" однозначно вплине на результат голосування. Проте більше важитиме те, чи зуміють домовитися політики з різних політичних таборів.
Євген Головаха, 56 років,
Інститут соціології:
— Наш парламент не слухатиме вказівок Росії. Не треба думати, що всі українські депутати є "п"ятою колоною" Москви. Партії регіонів може просто не подобатися кандидатура Володимира Огризка, і Росія на це не впливає. З іншого боку, Огризко й Тарасюк справді досить жорстко висловлювалися проти Росії. Могли б бути гнучкішими. Та в будь-якому разі проросійського міністра закордонних справ в Україні не буде — адже його кандидатуру висуває президент.
Катерина Ващук, 60 років,
заступник голови Народної партії:
— Якщо в антикризової коаліції виникнуть певні сумніви щодо кандидатури Володимира Огризка, то поява його в "чорних списках" може стати додатковим приводом для того, щоб голосувати "проти". "Регіонали" просто використають цей інформаційний "злив" як аргумент. Мовляв, Огризка не сприймають у сусідній державі. Та наш парламент мав би прислухатися не до Москви, а до національних інтересів України. Зрештою, обидві держави взагалі не повинні допускати появи таких списків.
Олег Бондаренко, 23 роки,
виконавчий директор Російсько-українського інформаційного центру:
— Якби Москва справді хотіла вплинути на голосування щодо кандидатури Огризка, то придумала б щось краще. А "чорні списки" — це політика трьох сторін: "Газпрому", Костянтина Затуліна та Гліба Павловського. Списки фактично існують іще з часів помаранчевої революції. У них є й Юлія Тимошенко, Олександр Турчинов, В"ячеслав Каськів, лідери Майдану — Тарас Стецьків, Володимир Філенко, Юрій Луценко. Щодо Огризка, то Москву не задовольняє його кандидатура, але ж не задовольняє вона й багатьох українських політиків. Партія регіонів просто торгується з Віктором Ющенком: мовляв, ви не хочете наш закон про Кабмін, ми не хочемо вашого Огризка.
Коментарі