четвер, 15 лютого 2007 16:54

Чи послухає парламент порад Москви?

Увесь цей тиждень преса обговорювала тему "чорних списків" українців, яким нібито можуть заборонити в"їзд до Росії. Серед них — екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк та нинішній кандидат на цю посаду Володимир Огризко. Його має затвердити Верховна Рада. Тому історія здається нехитрим трюком, завдяки якому Кремль намагається цього не допустити. У пресу зливається потрібна інформація,  Верховній Раді ніби дають зрозуміти — якщо хочете добрих відносин з Росією, за Огризка не голосуйте. Чи послухає український парламент московської поради?






Олександр Потєхін, 57 років,

директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики:

— Такий "злив" інформації справді міг би вплинути на голосування щодо кандидатури Огризка на посаду міністра закордонних справ. У Верховній Раді багато несерйозних людей, які спробують використати ситуацію та подати списки як офіційну позицію російського уряду. Який-небудь Калашніков пояснить, що не можна голосувати за Огризка, бо той оголошений "персоною нон-ґрата" у Росії. Насправді ж дипломат  задовольняє обидві сторони — і президента, і Партію регіонів. Остання просто хоче ще раз пограти в гру "хто в домі господар".




Тетяна Висоцька, 28 років,

заступник головного редактора інтернет-видання "Сейчас":

— Годі передбачити, чи послухає наш парламент російських вказівок. Наявність Огризка у так званих "чорних списках" однозначно вплине на результат голосування. Проте більше важитиме те, чи зуміють домовитися політики з різних політичних таборів.




Євген Головаха, 56 років,

Інститут соціології:

— Наш парламент не слухатиме вказівок Росії. Не треба думати, що всі українські депутати є "п"ятою колоною" Москви. Партії регіонів може просто не подобатися кандидатура Володимира Огризка, і Росія на це не впливає. З іншого боку, Огризко й Тарасюк справді досить жорстко висловлювалися проти Росії. Могли б бути гнучкішими. Та в будь-якому разі проросійського міністра закордонних справ в Україні не буде — адже його кандидатуру висуває президент.




Катерина Ващук, 60 років,

заступник голови Народної партії:

— Якщо в антикризової коаліції виникнуть певні сумніви щодо кандидатури Володимира Огризка, то поява його в "чорних списках" може стати додатковим приводом для того, щоб голосувати "проти". "Регіонали" просто використають цей інформаційний "злив" як аргумент. Мовляв, Огризка не сприймають у сусідній державі. Та наш парламент мав би прислухатися не до Москви, а до національних інтересів України. Зрештою, обидві держави взагалі не повинні допускати появи таких списків.




Олег Бондаренко, 23 роки,

виконавчий директор Російсько-українського інформаційного центру:

— Якби Москва справді хотіла вплинути на голосування щодо кандидатури Огризка, то придумала б щось краще. А "чорні списки" — це політика трьох сторін:  "Газпрому", Костянтина Затуліна та Гліба Павловського. Списки фактично існують іще з часів помаранчевої революції. У них є й Юлія Тимошенко, Олександр Турчинов, В"ячеслав Каськів, лідери Майдану — Тарас Стецьків, Володимир Філенко, Юрій Луценко. Щодо Огризка, то Москву не задовольняє його кандидатура, але ж не задовольняє вона й багатьох українських політиків. Партія регіонів просто торгується з Віктором Ющенком: мовляв, ви не хочете наш закон про Кабмін, ми не хочемо вашого Огризка.

Зараз ви читаєте новину «Чи послухає парламент порад Москви?». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути