— Економічна ситуація у першу чергу залежить від того, чи здатні ми забезпечити справедливість у країні. Справедливість у судах. І справедливість у боротьбі з реальною корупцією, — говорить прем'єр-міністр 41-річний Арсеній Яценюк на антикорупційній нараді 21 січня в Кабміні.
У ній взяли участь керівники правоохоронних і силових відомств. Прем'єр доручив прискорити конфіскацію $1,5 млрд екс-президента Віктора Януковича. Підвищити зарплати працівникам Служби безпеки. Звернувся до правоохоронців, щоб завершили кримінальні провадження щодо 65 керівників державних компаній. Такі наради стануть традиційними. Наступну проведуть у Генпрокуратурі.
— Уряд звертався до органів прокуратури та правоохоронних органів, щоб ми завершили справу про конфіскацію близько півтора мільярда доларів активів режиму Януковича. Зараз вони арештовані рішенням Держфінмоніторингу та судовим рішенням. Ключове завдання — конфіскація цих коштів 2016 року, — каже Арсеній Яценюк. — Ці гроші перебувають в Україні й розміщені в цінних паперах. 40 мільярдів гривень із них можна відправити до бюджету, щоб збільшити соціальні виплати й пенсії.
— Жодна посадова особа в жодному міністерстві й відомстві чи державній компанії немає імунітету. І у випадку скоєння злочину повинна йти під суд. Вибраних не існує — ким би хто не був, — додає прем'єр. — За минулий рік я відправив у Державну фіскальну службу низку доручень про перевірку державних компаній. Є близько 65 актів перевірок за ключовими й найбільшими державними компаніями, що стосуються як попереднього періоду, так і 2014–2015 років. Останній кричущий факт: 480 мільйонів гривень хотіли вивести на одноденну компанію. І перевести ці гроші в готівку.
— Влада нарешті серйозно взялася за боротьбу з корупцією, — коментує нараду у Кабінеті міністрів соціолог і політолог Віктор Небоженко, 62 роки.
— Доки президент Петро Порошенко і міністр фінансів Наталія Яресько просять гроші в західних інвесторів на економічному форумі в Давосі, глава уряду чітко сказав: питання боротьби з корупцією буде для нього одним із ключових протягом 2016 року. Прем'єр заявив про створення служби фінансових розслідувань. І наголосив: нові органи по боротьбі з корупцією мають чітко розділити між собою функції. Тобто глава уряду розуміє небезпеку бюрократизації процесу боротьби з корупцією і попереджає про неї.
Під час наради з керівниками силових відомств прем'єр виділив три головні завдання щодо боротьби з корупцією. Перше: повернення грошей Януковича і його оточення. Друге: серйозна антикорупційна робота всередині державних монополій. Третє: робота серед усіх державних чиновників високого рангу — від першого до п'ятого. Виконання чи невиконання цих завдань покаже ефективність нових антикорупційних органів.
"Бізнес давно виступав за ліквідацію податкової міліції. Тому рішення Яценюка прибрати цей кучмівський рудимент — правильне, хоч і частково запізніле", — пише на своїй сторінці у "Фейсбуці" політолог 40-річний Тарас Березовець.
— Але головна новина з наради у прем'єра, як на мене, стосується суддівського корпусу. Нечесних на руку його представників Яценюк пропонує показово покарати".
Коментарі