Цьогоріч в українські школи підуть на 13 тис. першокласників більш, ніж торік. Це сталося вперше за останні 15 років.
Із 1991-го народжуваність в Україні зменшувалася впродовж десятиріччя, говорить завідувач відділу Інституту демографії і соціальних досліджень 42-річна Ірина Курило. І лише з 2002-го вона почала зростати. Нині до шкіл пішли діти того року народження.
— Тоді поліпшилася загальна ситуація в країні, почався економічний підйом, люди адаптувалися до нових умов життя, стали народжувати дітей сім"ї, які не могли собі дозволити цього раніше, — каже соціолог. — До того ж у дітородний вік вступили більш численні покоління — ті, що народилися під час "бебі-буму" початку і середини 1980-х.
Найближчими роками тенденція збережеться, вважає Ірина Курило. Але на систему освіти це суттєвих навантажень не спричинить. Адже два десятиліття тому учнів у школах було значно більше.
— Звісно, за цей період якісь школи у селах закрили. У глибинці слабка матеріально-технічна база шкільних закладів. Більше навантаження на школи буде в Києві та великих містах. Але це регіональна диспропорція. Загалом шкільна інфраструктура наплив учнів витримає. Зростання їх кількості відбуватиметься поступово, а не в геометричній прогресії.
Коментарі