четвер, 01 березня 2012 09:56

"Від влади треба вимагати поліпшення якості життя"

Автор: фото з сайта www.glavcom.ua
  Костянтин Матвієнко: ”Вимоги опозиції жалюгідні з точки зору реалізації. Навіть якби влада погодилася, у неї немає можливості виконати це”
Костянтин Матвієнко: ”Вимоги опозиції жалюгідні з точки зору реалізації. Навіть якби влада погодилася, у неї немає можливості виконати це”

Лідер партії "Фронт Змін" Арсеній Яценюк оприлюднив вимоги опозиції до президента і першочергові кроки для вирішення найгостріших проблем країни. Ці питання опозиція вимагає обговорити під час публічної зустрічі з Віктором Януковичем.

— Після Дня свободи, 22 січня, об'єднана опозиція фактично не виявляла жодних політичних ініціатив, — зазначає експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко, 47 років. — Зараз відреагувала на оголошення вироку екс-міністру Міністерства внутрішніх справ Юрієві Луценку. Однак, вимагаючи припинення політичних репресій, вона діє суто формально. Бо ті, хто вимагають волі для Тимошенко чи Луценка, найбільше бояться, що вони вийдуть на свободу. Юлія Володимирівна і Юрій Віталійович дуже яскраві політики й можуть суттєво вплинути на формування корпусу опозиційних кандидатів у нардепи.

Чи на часі вимога опозиції про мораторій на зміни до Конституції чи вимога створити тристоронній консорціум з управління газотранспортної системи?

— Президент не може цього виконати. Адже право законодавчої ініціативи, крім глави держави, мають уряд, народний депутат і ще деякі суб'єкти. Тобто внести пропозиції про зміни до Конституції можуть багато людей. Щодо газового консорціуму, то це вимога не тільки до України, а й до Росії та країн Євросоюзу. Потрібна згода трьох сторін.

Отже, вимоги опозиції жалюгідні з точки зору реалізації. Навіть якби влада погодилася на щось із запропонованого, у неї немає можливості виконати це.

На що розраховує опозиція, висуваючи ці вимоги?

— Що виборці не зрозуміють неадекватність цих вимог.

Чого опозиція мала б вимагати від президента?

— Від влади треба вимагати поліпшення якості життя в країні. А параметри цього життя має викладати програма опозиції у фінансово-економічній, соціальній, гуманітарній, міжнародній та інших сферах. Це має бути фундаментальний і концептуальний документ. Сторінок 500 тексту. Але перш, ніж його розробляти, потрібні бачення і розуміння місця України у світі, міжнародному розподілі праці, у світовій інфраструктурі. Навіть нашого місця у сучасній цивілізації, коли хочете. По-друге, потрібне розуміння якості українського суспільства — за освітою, віковим складом, професійною підготовкою, рівнем культури й етики, санітарних норм тощо. Коли є цілісне уявлення про країну як об'єкт управління, можна прокладати для неї курс. Поки що такого уявлення немає ні у влади, ні в опозиції.

Навіщо опозиція домагається зустрічі з президентом?

— Будь-яка зустріч з главою держави є інформаційним приводом. Про це писатимуть, говоритимуть, показуватимуть сюжети. Я на місці опозиціонерів вимагав би такої розмови у прямому ефірі. Вони краще підготовлені з точки зору риторики. Президенту буде важко з ними дискутувати. У виборця створиться враження, що опозиція краща за чинну владу.

Коли опозиція якісно зростатиме?

— Ні опозиція, ні влада не зацікавлені в появі якісно потужнішого опозиційного середовища. І громадянське суспільство не демонструє потуг підняти державу до вимог сучасного світу. Коли цього не відбудеться, Україна невідворотно опиниться перед загрозою зникнення.

Якість політиків у нас настільки низька, що ми не цікаві світові як партнер у цивілізаційному процесі. Ми становимо інтерес лише для Росії. Путін після обрання президентом неминуче потребуватиме додаткової легітимації в очах своїх громадян. Повернення України під владу Москви російське суспільство сприйме на ура. У цьому напрямі ближчим часом і розвиватимуться події довкола України.

Сім базових вимог опозиції

1. Припинити політичні переслідування, звільнити Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, забезпечити їхню участь у парламентських виборах.

2. Унеможливити зміни до Конституції теперішнім складом парламенту.

3. Переглянути газові угоди з Москвою; у газотранспортному консорціумі з Росією та Євросоюзом Україна повинна мати контрольний пакет акцій.

4. Розпочати перемовини з Росією щодо зони вільної торгівлі; підписати Угоду про асоціацію з ЄС включно із зоною вільної торгівлі.

5. Вирішити питання зайнятості, внести зміни до Податкового кодексу, які стимулювали б розвиток підприємництва і створення робочих місць.

6. Перерахувати пенсії; скоротити видатки на утримання державного апарату.

7. Закріпити гарантований рівень медичних послуг, розробити програму реформування освітньої галузі.

 

Зараз ви читаєте новину «"Від влади треба вимагати поліпшення якості життя"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути