Сполучені Штати наступного року введуть у дію комплекси протиракетної оборони в Іспанії, Нідерландах, Туреччині, Чехії, Польщі та Румунії. У відповідь Росія поставила на бойове чергування станцію попередження про ракетний напад у Калінінграді.
— Москва вважає, що розміщення елементів ПРО в Європі порушить баланс військових сил із США, — коментує співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова 49-річний Олексій Мельник. — Натомість Вашингтон запевняє, що ракети потрібні, щоб відбити можливі удари з боку Ірану та Північної Кореї. Але є і внутрішня основа заяв російського президента. Дмитро Медведєв хоче мобілізувати суспільство образом ворога. Щоб відвернути увагу виборців від внутрішніх проблем і трохи компенсувати падіння рейтингу правлячої партії "Єдина Росія" перед виборами.
Прямої загрози Україні елементи ПРО в Європі не містять. Але в разі збройного конфлікту з Іраном чи Північною Кореєю уламки ракет можуть падати на нашу територію. Більшу загрозу становлять ядерні вибухи за 150–200 кілометрів від українських кордонів. Тоді можливе радіоактивне забруднення.
Непряма загроза полягає у тому, що НАТО і Росія, сперечаючись, тягнутимуть нас на свій бік. Києву буде дуже важко зберігати нейтралітет та партнерські відносини одночасно.
Коментарі