Провести місцеві вибори 31 жовтня пропонують в Адміністрації президента. Депутатів рад обиратимуть за змішаною системою: 50% — за партійними списками, решту — в мажоритарних округах. При цьому у виборах не зможуть узяти участь блоки політичних партій.
— Обрання половини депутатів за мажоритарною системою збільшує шанси заможних кандидатів, — вважає директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології Михайло Погребинський, 63 роки. — При цьому розшириться поле для застосування адмінресурсу. І це призведе до того, що Партія регіонів отримає більшість у місцевих радах не лише у східних, а й у центральних областях.
Пропозиція "регіоналів" усунути блоки політичних партій від участі у виборах політично вмотивована. Фактично вони вирішили вдарити по електоральних полях, на яких сильні позиції зберігає Блок Юлії Тимошенко. Перед місцевими виборами лідерові опозиції доведеться знову ідентифікувати себе із партією "Батьківщина". Складніша ситуація буде в політичної сили спікера парламенту Володимира Литвина. Він муситиме ще більше грошей вкладати в політичну рекламу, оскільки назва його Народної партії подібна до інших, наприклад, Української народної партії Юрія Костенка.
Гадаю, блоки слід допустити до виборів, зробивши для них вищий прохідний бар"єр — скажімо, 7 відсотків при 5-відсотковому для партій.
Коментарі