За останні сім років хворих на кір побільшало у 130 разів. Такого не було від повоєнних часів. Цьогоріч Мінохорони здоров'я зафіксувало спалах недуги на Рівненщині.
— Поки що захворюваність підвищилася некритично, — каже лікар Роман Колесник, 29 років. — Поширення недуги відбувається через те, що люди не роблять щеплень. Якщо вакциновані менше 50 відсотків населення, хвороба розвиватиметься.
Востаннє епідемія кору була 2005-го. Хоч тоді про неї не говорили. Цього року можливе серйозне підвищення захворюваності. І доки не буде достатнього рівня вакцинації, кількість недужих зростатиме. Епідемія хвороби, хоч і не в складній формі, нам загрожує. Якщо не зараз, то 2014-го.
Крім щеплення, на поширення недуги впливають інші фактори — неякісне харчування, слабкий імунітет.
Цієї зими ймовірні спалахи й інших захворювань, переважно різновидів грипу.














Коментарі
2