Близько 200 запитань до Надії Савченко від користувачів соціальної мережі "Фейсбук" зібрав російський журналіст Аркадій Бабченко. Найцікавіші передав їй листом через адвоката Марка Фейгіна. 10 березня опублікував на своїй сторінці відповідь Надії.
Коли повернетеся додому, що зробите в першу чергу?
— Утечу в ліс, подалі від людей. Потім повернуся і почну працювати.
Не розчаровані проміжними результатами Майдану?
— Ні, не розчарована. На те вони й проміжні.
Як ставитеся до "закону Савченко", за яким раніше терміну почали випускати корупціонерів і бандитів?
— Я поспішила. Не варто починати нічого, що потім не зможеш контролювати. А з в'язниці це зробити нелегко. Вирвуся — розберуся.
Якби був шанс ще раз прожити той день, щось змінили б?
— Так. Узяла би більше гранат.
Після всього маєте ненависть до російської держави?
— До держави — так. Навіть гурт "ДДТ" співає: "Я люблю свою країну і ненавиджу державу".
Що небезпечніше для України — агресія Росії чи саботаж чиновників боротьби з корупцією?
— Не в лоб, так по лобі. I одне, i друге — хріново.
З якими думками починаєте день?
— Душа — як випалена земля. Краще ні про що не думати.
Чи все можливе Україна та її лідери зробили для вашого звільнення?
— А я звідки знаю? У них запитуйте.
Після повернення на батьківщину займетеся політикою чи продовжите кар'єру військового?
— Буде щось третє. Ще не придумала, що саме.
Були за ґратами хвилини відчаю?
— Ні. Просто все остогидло.
Як до вас ставиться персонал СІЗО?
— Так, як їм наказали до мене ставитися. Їх особисті почуття мені невідомі.
Чи змінився світогляд за цей час?
— Ні. Я була самодостатньою до в'язниці. Такою й залишаюся.
Що говоритимете про Росію і росіян своїм дітям?
— Я дітей не народжуватиму, щоб не говорити їм усього, що думаю про Росію і росіян.
Ви для українців стали національною героїнею. Не боїтеся розчарувати?
— Я в герої не просилася. I нічого не боюся. Була собою i собою буду.
Після повернення будете шоковані невідповідністю між побаченим і тим, за що боролися. Готові очолити нову політичну силу?
— Якщо це треба буде українцям — готова.
Що думають в'язні в Росії про сфальсифіковану справу проти вас, про Путіна?
— В арештантів — інші турботи. Вони взагалі про це не думають.
Ви — жінка на війні. Як ставитеся до чоловіків, які ухиляються від неї?
— Негативно.
Чи пропонували вам російські слідчі співпрацю взамін на поступки чи свободу?
— Так.
Як ставитеся до так званого особливого статусу Донбасу?
— Багато хочуть — мало отримають.
Що найважче для вас за час перебування в ув'язненні?
— Убитих два роки життя.
Якою сьогодні бачите Росію?
— Я Росію раніше ніколи не бачила й зараз через ґрати не бачу. І бачити не хочу.
Як нам, росіянам, підтримати вас?
— Перестаньте боятися! Цим допоможете не стільки мені, скільки собі.
Найпопулярніше запитання росіян — чи зможете пробачити колись нас?
— Я на вас зла не тримаю.
Від українців: чи збираєтеся балотуватися у президенти?
— Українці, а вам я президентом потрібна? Якщо скажете, що треба, то буду. Мені байдуже, як виконувати свій обов'язок — на полі бою чи президентом.














Коментарі
1