Ексклюзиви
Середа, 03 вересня 2008 18:10

На дострокових виборах БЮТ і "Регіони" можуть втратити мандати

У вівторок після спільних голосувань БЮТом і Партією регіонів за низку законопроектів фракція "Нашої України — Народної самооборони" прийняла рішення про вихід із парламентської більшості. За регламентом коаліції, воно набуде чинності на 11-й день після ухвалення. Втім, може бути відкликане у будь-який момент.

Учора президент Віктор Ющенко звинуватив у розвалі коаліції БЮТ і заявив про ймовірність дострокових парламентських виборів.

Заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький, 32 роки, вважає, що конфлікт між президентом і прем"єром та урядом досяг крайньої межі.

— Фактично виходом НУ-НС із коаліції розпочалася передвиборна президентська кампанія, — каже він. — Чи будуть іще й дострокові парламентські вибори, залежить від готовності до них БЮТу і Партії регіонів.

Для кожної з цих політичних сил існують ризики втратити депутатські мандати,  зауважує політолог. "Регіони" уже менш популярні серед виборців. Їхній лідер Віктор Янукович останні півроку був пасивним, а партія не показала себе справжньою опозицією. На рейтинг БЮТу може вплинути нечітка позиція щодо російсько-грузинського конфлікту та недоліки у ліквідації наслідків повені в Західній Україні.

За нинішньої ситуації парламент свій п"ятирічний термін не допрацює, вважає колишній нардеп Борис Безпалий, 55 років. Якщо й протримається до президентських виборів, то новий глава держави все одно захоче мати більш консолідований депутатський корпус.

— Розгін Верховної Ради півтора року тому підірвав парламентаризм, — каже він. — Тому останні голосування БЮТу і Партії регіонів — це спроба парламенту повернути до себе  повагу суспільства.

Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства 31-річний Віталій Кулик вважає, що БЮТ і НУ-НС іще можуть порозумітися. Усе залежатиме від позиції і дій Віктора Ющенка.

— Уже видно контури майбутньої конституційної більшості в парламенті за участю Партії регіонів, БЮТу і комуністів, — говорить експерт. — Тому президент може розпустити парламент і відправити уряд у відставку. Не всі політичні гравці з цим погодяться й чинитимуть спротив. Проте БЮТ готовий до дострокових виборів і має шанси їх виграти.

Зараз ви читаєте новину «На дострокових виборах БЮТ і "Регіони" можуть втратити мандати». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода