пʼятниця, 24 липня 2015 07:10

Ми змушені демонструвати виконання домовленостей у Мінську

Автор: ФОТО: Сергій Старостенко
  288 народних депутатів 16 липня проголосували ”за” рішення направити проект змін до Основного закону до Конституційного суду. ”Проти” — 58. На початку осені, щоби зміни внесли до Конституції, потрібно буде 300 голосів нардепів
288 народних депутатів 16 липня проголосували ”за” рішення направити проект змін до Основного закону до Конституційного суду. ”Проти” — 58. На початку осені, щоби зміни внесли до Конституції, потрібно буде 300 голосів нардепів

Направити до Конституційного суду проект змін до Основного закону ухвалила 16 липня Верховна Рада. Їх ініціює президент Петро Порошенко. Зміни стосуються децентралізації влади в Україні, передачі значної кількості повноважень на місця. Найбільше обговорюють формулювання, прописане в перехідних положеннях проекту змін до Конституції: "Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом".

"Нинішній суспільний резонанс — це чудово. Є гарантією того, що Україна не профукає свої інтереси під Москву і "миротворців" з Європи", — вважає народний депутат 43-річний Дмитро Тимчук. Був одним із 288 нардепів, які проголосували "за". На своїй сторінці розмістив пояснення: "Щодо внесення змін до Конституції" і палких суперечок про те, "злили" або "не злили" Донбас.

1. Верховна Рада не голосувала за зміни до Конституції України — лише за рішення направити проект змін до Конституційного суду. Всі інші трактування — це перекручування фактів.

2. Тим не менш, ухваленням Закону №2217а Україна продемонструвала рішучість вирішувати проблему Донбасу мирним шляхом, виконуючи горезвісні мінські домовленості. Черга — за Росією та її шавками на Донбасі.

Зокрема, вже сьогодні Київ має вимагати виконання Москвою та її спільниками на Донбасі пункту 10 домовленостей у Мінську: "Виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців з території України під наглядом ОБСЄ. Роззброєння всіх незаконних груп".

Упевнений, що Збройні сили України готові проконтролювати процес роззброєння бандформувань "ЛДНР". Про готовність ОБСЄ проконтролювати виведення російських вояків із Донбасу та вилучення зброї ми поки що не чули. Сподіваюся, там теж готові до цього — зважаючи на те, як багато в Європі говорять про "необхідність виконувати" мінські домовленості.

3. Зрив Росією і "ЛДНР" виконання пункту 10 мінських домовленостей призведе до того, що як закон "про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" мають ухвалити закон "Про окупацію окремих районів Донецької та Луганської областей".

Так, домовленості в Мінську-2 підписали (12 лютого 2015 року президент України Петро Порошенко, а також лідери Німеччини, Франції та Росії. — "ГПУ") без жодних суспільних і експертних обговорень. Щодо них виникає більше запитань, ніж є відповідей. Та їх підписали. Це факт, який годі виправити. Не слід плакатися, що правильно чи неправильно зробили півроку тому, а діяти, зважаючи на реалії.

Щоб не втратити вкрай важливу підтримку Заходу, слід продемонструвати виконання цих домовленостей. Що ми й зробили. До чого тут розповіді, що "все пропало"? Ми не пройшли "точку неповернення" і не "легалізували" "ЛДНР". Щиро вірю, що цього ніколи не буде. Після зроб­леного кроку маємо зупинитися і вимагати відповідних дій щодо виконання мінських домовленостей іншою стороною. Причому таких дій, що стали б цією "точкою неповернення" для Путіна і "ЛДНР". І переконати світ, що тільки так можна вирішити проблему Донбасу мирним шляхом — нехай тиснуть на Кремль.

Зараз ви читаєте новину «Ми змушені демонструвати виконання домовленостей у Мінську». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути