Шлях України до Світової організації торгівлі розпочався 30 листопада 1993 року. Цього дня до секретаріату ГАТТ (Генеральної угоди з тарифів і торгівлі) було подано офіційну заявку.
1997 року розпочали двосторонні переговори з країнами–членами робочої групи щодо доступу до ринків товарів і послуг. Ці переговори є однією зі складових процедури вступу, на них узгоджуються конкретні умови приєднання країни до СОТ. Результатом переговорів стає підписання двостороннього протоколу. Близько півсотні країн–членів організації висловили бажання увійти до "української" робочої групи.
На сьогодні Україна підписала протоколи з 38 державами. Остання з них — Ісландія.
Тривають переговори з 10 країнами: США, Австралією, Вірменією, Киргизстаном, Колумбією, Хорватією, Панамою, Еквадором, Єгиптом і Тайванем. У Міністерстві економіки стверджують, що домовленості з цими країнами майже досягнуті, за винятком Австралії. Міністерська конференція СОТ, на якій мають задовольнити чи ні заявку України, відбудеться 13–18 грудня цього року.
Членами СОТ є всі сусіди України, окрім Росії та Білорусі. Із колишнього СРСР в організацію входять Вірменія, Естонія, Грузія, Киргизстан, Латвія, Литва та Молдова. Загалом організація об'єднує 148 держав, частка яких у світовій торгівлі — 90%. 33 країни — серед них і Україна — мають статус спостерігача.
Коментарі