Міжнародний валютний фонд дозволив кредитувати країни, що мають заборгованість перед офіційними позичальниками. Таке рішення його рада директорів прийняла 8 грудня. Того ж дня нові правила набрали чинності.
Це означає, що Фонд кредитуватиме Україну, навіть якщо вона не виплатить Росії $3 млрд боргу. Ці гроші Москва позичила за президентства Віктора Януковича — наприкінці 2013 року. Термін повернення спливає цього місяця. Український уряд неодноразово називав ці гроші хабарем Януковичу за непідписання угоди про асоціацію з Євросоюзом.
— Ми не змиримося з цим рішенням, підемо в суд і домагатимемося дефолту за кредитом. Також — дефолту за всіма запозиченнями України (визнання держави банкрутом.— "ГПУ"), — коментує рішення МВФ російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв, 50 років.
— Якщо Верховна Рада схвалить державний бюджет на 2016 рік у редакції, яка задовольнить МВФ, то кредитування України продовжать, — каже В'ячеслав Бутко, 46 років, із Центру досліджень корпоративних відносин. — Бо Фонд виділяє кошти тільки в обмін на гарантії проведення дефляційної політики (зменшення кількості наявних в обігу паперових грошей. — "ГПУ"). Це вимагатиме від України збільшення дохідної частини державного бюджету та значного скорочення витрат.
Коментарі