Міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський 17 січня представив законопроєкт про дезінформацію.
За поширення недостовірних даних медіа планують штрафувати у розмірі тисячі мінімальних зарплат — 4,7 млн грн. Якщо ЗМІ відмовиться спростувати дезінформацію, штраф подвоять.
Масове поширення недостовірних даних за допомогою ботів — програм, що виконують автоматично певні дії, або несправжніх сторінок у соцмережах, каратимуть позбавленням волі від двох до п'яти років. Як і фінансування таких дій. За повторну масову дезінформацію передбачено до семи років в'язниці.
Планують створити інститут уповноваженого з питань інформації. Він стежитиме за медіа. Звертатиметься до судів та правоохоронних органів, якщо виявить порушення. Розроблятиме критерії індексу довіри. ЗМІ контролюватимуть тільки на період російської агресії.
У школах та вузах навчатимуть основ медіаграмотності.
"1798 року в Сполучених Штатах фракція федералістів, яка домінувала в Конгресі, ухвалила закон "Про запобігання підбурюванню до заколоту". Вірили, що так зміцнять національну безпеку в період неоголошеної війни із Францією, — пише правник 47-річний Геннадій Друзенко у фейсбуку. — Закон забороняв друкувати, виголошувати чи публікувати брехливі, скандальні та зловмисні твори з метою обмовити уряд. Судді, більшість з яких були зобов'язані своїм призначенням на посаду федералістам, ревно його застосовували. Заарештували 24 особи. Більшість були редакторами опозиційних газет.
Цей закон став початком кінця влади федералістів. Республіканці, лідером яких був Томас Джефферсон, вважали його придушенням опозиції. Наприкінці 1799-го вони виграли вибори і президента, і до Конгресу. Бо в очах більшості американців стали захисниками свободи. Федералісти не просто програли вибори, а більше ніколи не повернулися до влади. Зникли із політичної арени США.
Враження, що нинішній українській владі кортить ухвалити свій закон "Про запобігання підбурюванню до заколоту". А це найкоротший шлях до політичного небуття".
Коментарі