Ексклюзиви
Понеділок, 21 січня 2008 14:27

Люди змінюють своє ставлення до ОУН-УПА

 

11 січня президент України Віктор Ющенко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект, в якому пропонує визнати учасниками боротьби за українську незалежність вояків УПА, членів ОУН, Української головної визвольної ради, Карпатської Січі та Української військової організації. Водночас соціологічні дослідження доводять, що подібна ідея хоча й залишається суперечливою, однак все більше сприймається населенням. Рік тому "проти" було 52% українців.

— Щоб дати об"єктивну оцінку якимось подіям, треба мати повну й неупереджену інформацію, — каже голова Всеукраїнської організації "Просвіта" Павло Мовчан, 67 років. — За радянської доби про вояків ОУН-УПА в суспільній свідомості закріпилася думка як про ворогів і бандитів. Старше покоління й досі так думає. А молодь справжньої історії не знає.

Через брак інформації також викривлене ставлення частини суспільства і щодо Голодомору, НАТО, деяких історичних діячів. Потрібні нові фільми, книги, телепередачі про нашу історію. Так роблять естонці, латиші, хорвати, словаки.

— Трагічні сторінки нашої історії мусять бути предметом загальнонаціонального обговорення, — наголошує Павло Мовчан.

Зараз ви читаєте новину «Люди змінюють своє ставлення до ОУН-УПА». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4575
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода