— Цілі досягнуті. Війська продемонстрували здатність забезпечити надійну оборону країни. Вирішили завершити перевірку в Південному та Західному військових округах, — заявив 22 квітня російський міністр оборони Сергій Шойгу, 65 років. На 20 квітня угруповання РФ поблизу українського кордону налічувало 110 тис. військовослужбовців, 330 літаків і 240 вертольотів тактичної авіації, за даними українського Головного управління розвідки.
— Зменшення чисельності військ на нашому кордоні пропорційно знижує напругу. Україна завжди напоготові. Але вітає зменшення військової присутності й деескалації на Донбасі. Дякую міжнародним партнерам за підтримку, — заявив президент Володимир Зеленський, 43 роки.
Повернути війська в пункти постійної дислокації мають до 1 травня. Перевозять військових залізницею, авіацією та десантними кораблями. Російське міноборони опублікувало відповідне відео.
— На тлі заяв про відведення військ командування збройних сил РФ відновило інтенсивність перевірок з'єднань і частин першого та другого армійських корпусів на тимчасово окупованих територіях, — повідомила речниця Міноборони Марія Сальнік.
На 26 квітня з Криму повернули авіацію Південного військового округу й Чорноморського флоту — понад 50 літаків оперативно-тактичної й вертольотів армійської авіації. Два великі десантні кораблі північного флоту РФ "Олександр Отраковський" і "Кондопога" залишаються в Чорному морі. Усього в навчання на півострові залучили 10 тис. військових, 1,2 тис. одиниць озброєння і військової техніки, близько 50 військових літаків, понад 40 бойових кораблів і 20 судів забезпечення.
— Відведення військ від українських кордонів може бути лише заявою для США та ЄС. Частина військ залишиться, — вважає офіцер резерву Збройних сил України Роман Кулик, 29 років.
— Причина відведення — рівень боєздатності Збройних сил України. Також навчання нашої Служби безпеки та бойових бригад, які не перебувають у зоні операції Об'єднаних сил, і збір територіальної оборони. А ключове — підтримка західних партнерів. Насамперед США.
Треба стежити за санкціями та кримінальними справами проти Віктора Медведчука та його оточення. Якщо їх спустять на гальма, отже наша влада пообіцяла Москві поступки.
— Загроза не зникла, бо нікуди не подівся Путін, — вважає директор Міжнародного інституту демократії 51-річний Сергій Таран. — Москва нічого не домоглася. Саме тому лишається небезпека. За останні 15 років у Путіна в очах росіян немає жодних досягнень. Москва завжди провокує конфлікти перед виборами. Найближчі — восени до Держдуми.
Коментарі