— Я їду в Сполучені Штати Америки зустрітися з конгресменами, сенаторами, майбутніми чиновниками команди нового президента. Їду з пропозиціями мирного плану врегулювання конфлікту на сході України, — говорить лідер партії "Батьківщина" 56-річна Юлія Тимошенко. Пробуде з візитом у Штатах із 29 січня по 4 лютого.
Не зрозуміло, хто уповноважував Юлію Володимирівну говорити у США про варіанти вирішення конфлікту на Донбасі, пише видання "Депо.uа". У Конституції чітко прописано, які органи влади мають цим займатися. Тимошенко лише лідер найменшої парламентської фракції, яка півтора року тому вийшла з коаліції.
Юлія Володимирівна такими поїздками на Захід нагадує Надію Савченко. У вересні торік льотчиця, яка тоді ще входила до фракції "Батьківщина", також літала у Штати й розповідала про свої "плани" врегулювання на Донбасі.
Були й інші знакові поїздки Тимошенко. У квітні 2014-го вона відвідала Донецьк, де саме розгортався сепаратистський шабаш. Експерти попереджали: ситуацією мають займатися силовики й спецслужби, а політики тільки дратуватимуть населення. Можна пригадати ще один візит Юлії Володимирівни до США та її теплі обійми з колишнім нардепом від Партії регіонів Ганною Герман.
Про суть нинішньої поїздки дізнаємося з наслідків візиту для когось із вітчизняного олігархату, зазначають журналісти. Комусь після цього у Штатах мають дати індульгенцію. Або хоча б попросити Київ стишити хід антикорупційних розслідувань. Кого саме це стосуватиметься? Палітра — від Олександра Онищенка до дрібніших багатіїв.
"Група Фірташа-Льовочкіна ставить на "президента Тимошенко". Останні політтехнологічні заяви Юлії Володимирівни, а також надання їй та її речникам необмеженого в часі ефіру на деяких телеканалах — переконливий доказ, що олігархи йдуть у наступ проти президента Порошенка. Готують "сприятливі" умови для дестабілізації політичної ситуації в країні", — пише у "Фейсбуку" політичний оглядач Павло Нусс, 31 рік.
В ефірі телеканалів NewsOne Євгена Мураєва та на "Інтері" Сергія Льовочкіна екс-прем'єрка розповідала про нібито вихід із "Блоку Петра Порошенка" щонайменше 10 народних депутатів. Вони буцімто написали заяви, але голова Верховної Ради не оголошує про це. Так опозиціонери готують суспільство до думки про нелегітимність парламенту.
В одному з ефірів Юлія Володимирівна також заявила, що "Батьківщина" не буде об'єднуватися з жодною політсилою:
"Є партнери: Валентин Наливайченко, Сергій Тарута. У нас спільні погляди. Я впевнена у своїх силах, у своїй команді, яка не зрадила мене в важкі часи".
У партії "Народний фронт" розцінили цю заяву "газової принцеси", як "констатацію очевидного факту, що сьогоднішній союз Тимошенко з Опозиційним блоком і надалі працюватиме у жорсткій спайці".
"Спільні голосування "Батьківщини" та Опоблоку в парламенті доводять: Тимошенко, нарешті, здійснила свою давню мрію про "ширку" з Партією регіонів. Причому в умовах відсутності Януковича, який не міг терпіти конкуренції у змаганнях на кращого "друга Путіна" в Україні. А про прямі стосунки й плідну співпрацю Юлії Володимирівни з Віктором Медведчуком, кумом російського фюрера, ходять цілі легенди", — йдеться в заяві прес-служби "Народного фронту".
Коментарі