Ексклюзиви
Пʼятниця, 04 листопада 2011 09:44

Інформацією про тендери діляться найнеохочіше

Рейтинг інформаційної відкритості 56 інтернет-сайтів центральних органів виконавчої влади уклав Інститут розвитку регіональної преси. Оцінювали за 224 параметрами — повнота інформації, актуальність, доступність навігації тощо.

— Наприклад, зручність сприйняття інформації досліджували за 29 критеріями, — пояснює керівник проекту Людмила Панкратова, 40 років. — Серед них — коректна робота сайта в найпопулярніших браузерах, наявність основних розділів на іноземних мовах, можливість скористатися сайтом людям з обмеженими можливостями. Приміром, звукового супроводу дій користувача не підтримує жоден із сайтів, що робить їх недоступними для людей із вадами зору.

— Фінансування і наповнення сайтів не регулюється законодавством, тому його якість залежить суто від розуміння та ініціативи керівника установи, — каже виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар, 34 роки. — Закон про доступ до публічної інформації почав діяти лише в травні цього року. Тож фінансування сайтів слід очікувати після ухвалення бюджету-2012. Зрозуміло, що нестача грошей заважає держорганам публікувати найважливіші повідомлення. Є керівники, які відверто не сприяють інформаційній відкритості. Особливо, коли це стосується інформації про проведення тендерів.

Зараз важливо, щоб журналісти і громадські організації ретельно відстежували, що є й чого нема на сайтах. За спробу приховати інформацію слід подавати скарги. Тільки так можна добитися прозорості влади.

Зараз ви читаєте новину «Інформацією про тендери діляться найнеохочіше». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1106
Голосування Фінальна частина футбольного Євро - головна спортивна подія 2021 року. Як виступить на турнірі збірна України?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) стане чемпіоном
Переглянути