четвер, 22 липня 2010 02:36

Гілларі Клінтон приїжджала "побалакати"

Автор: малюнок: Володимир КАЗАНЕВСЬКИЙ
 

Державний секретар Сполучених Штатів Гілларі Клінтон чотири рази бувала в Україні. Двічі — як дружина і перша леді президента Білла Клінтона, а 2005-го приїжджала як сенатор. Її останній дводенний візит на початку липня розчарував українську опозицію. Він підтвердив її найгірші побоювання того, що адміністрація Барака Обами "зрадила" Україну. США ігнорують їх заради дружніх стосунків із Росією або в подяку президенту Вікторові Януковичу за подарунок у вигляді залишків збагаченого урану.

Традиційно посланники Сполучених Штатів поводилися активно і під час перебування в Україні, і після повернення у Вашингтон. Напередодні візиту Гілларі Клінтон до Києва Девід Креймер, який в адміністрації Джорджа Буша-молодшого працював заступником помічника державного секретаря з питань Європи та Євразії, критично виступив щодо команди Януковича. Він закликав Клінтон вимагати від українського президента звільнення міністра внутрішніх справ і голови Служби безпеки. Але посланниця повелася пасивно.

Її критичні заяви з приводу наступу команди Януковича на демократію було ледь чутно. Клінтон зі словами похвали тиснула на співпрацю з "прагматичним" і здатним на "збалансовану зовнішню політику" українським президентом. Поміркованість такої критики засвідчила небажання Клінтон штовхати його ще в тісніші обійми Росії. Студентам Київського політехнічного інституту сказала, що президент пообіцяв підтримувати розвиток демократії, владу закону і поважати права людини в Україні. Для опозиції ця обіцянка пролунала як насмішка.

Поведінка Клінтон підтверджує пасивність усієї адміністрації Обами. Державний секретар ніяк не заохотила посла США в Україні Джона Теффта активніше й енергійніше захищати свободи і демократію. Відсутність чіткого бачення ролі України в адміністрації Обами тижневик "Київ пост" подав карикатурою. На ній Гілларі Клінтон стурбовано розмірковує, яку з п"яти кнопок взяти до Києва: "побалакати", "стратегічне партнерство", "яка Україна?", "випустити духа" і "перезавантаження". Мені здається, що обрала таки першу.

Критичні заяви з приводу наступу команди Януковича на демократію було ледь чутно

Сполучені Штати завжди більше підтримували суверенітет і територіальну цілісність України, ніж країни Євросоюзу. Теперішня увага адміністрації Обами до стосунків із Росією за рахунок України нагадує проросійську зовнішню політику Джорджа Буша-старшого, у якій також домінувало питання ядерної зброї. У липні 1991-го він радив українському парламенту не проголошувати незалежність.

Зараз ви читаєте новину «Гілларі Клінтон приїжджала "побалакати"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути