Ексклюзиви
Пʼятниця, 25 лютого 2011 07:45

Європейцям сподобалися реформи Тігіпка

Європейський політичний клуб провів у Брюсселі семінар "Україна Януковича: через рік". У ньому взяли участь представники Європейської комісії, Євросоюзу, Світового банку та дипломати.

— Одним із головних досягнень першого року теперішньої влади, поряд із утвердженням багатовекторності в міжнародній політиці, є старт реформ у країні, — каже Костянтин Бондаренко, заступник голови партії "Сильна Україна". — В основу програми реформ було покладено президентську програму Сергія Тігіпка, який на виборах 2010-го посів третє місце і погодився працювати в команді Віктора Януковича на посаді віце-прем'єра уряду. Президент публічно підтримав курс на реформи й оголосив реформаторство головним напрямом діяльності.

Костянтин Бондаренко додає, що в Україні вже фактично втілили податкову реформу, триває реформування регуляторної системи, вносять останні пропозиції громадськості до законопроектів для пенсійної реформи.

— Найскладніші реформи, зокрема пенсійну, сьогодні впроваджує Сергій Тігіпко — "батько українських реформ". Важливо, що їх розробляють ґрунтовно. Вони є справді глибинними перетвореннями, а не косметичним ремонтом старої системи, яка виявила свою нежиттєздатність і деструктивність.

Упровадження реформ гальмують бюрократи та деякі невдалі кадрові призначення, вважає політик:

— Незадовільною можна назвати роботу керівника Митної служби Ігоря Калєтніка, який обійняв цю посаду за квотою комуністів. Від корупції та порушень на українських кордонах страждає не лише український бізнес, а й іноземні інвестори. Це дуже негативно позначається на іміджі України.

Директор департаменту країн Східної Європи Європейської комісії, член Європарламенту Джон К'єр зазначає, що Україна йде правильним шляхом:

— Ми вітаємо і прийняття Податкового кодексу, й інших документів, які реформують систему в країні, оскільки чули раніше чимало нарікань від представників бізнесу та інвесторів щодо непрозорості української влади та щодо сильної корупційної складової. Тепер чекаємо, коли ці документи запрацюють. Реформи — це не момент, а процес.

Зараз ви читаєте новину «Європейцям сподобалися реформи Тігіпка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 956
Голосування Чим закінчиться зустріч Зеленського і Путіна?
  • Нічим. Все залишиться, як є
  • Україна піде на поступки Росії
  • Путіна переконають зупинити війну
  • Зеленський погодиться вписати особливий статус Донбасу у Конституцію
  • Президент зрозуміє, що з Путіним домовитись нереально. На Донбасі почнуть будувати стіну
  • Домовляться про газ, але не про Донбас
Переглянути
Погода