четвер, 10 січня 2013 06:15

Євроінтеграцію підтримують дві третини молоді

 

Для декого з українців інтеграція держави в будь-який союз пов'язана з економічними очікуваннями. Вони вважають, що у союзі країна зможе отримати більше вигод. Тож чверть громадян готові підтримати будь-який інтеграційний напрям, каже керівник соціологічної групи "Рейтинг" 35-річний Олексій Антипович.

— Європу здебільшого обирає молодь — майже дві третини опитаних віком 18-29 років. Старше покоління — за російський вектор. Утворення спільної держави з Росією найбільше підтримують 53 відсотки людей похилого віку і лише 32 відсотка молоді. Населення країни потроху молодіє, тому прихильників вступу до Євросоюзу що не рік більшає. Натомість старші, прихильники московського напряму, потроху вмирають.

Євроінтеграцію беззаперечно підтримують 33 відсотки українців. Решта висловлюються за європейський вибір тією чи іншою мірою.

Ми ставили уточнювальне запитання: що ви більше підтримаєте — вступ до зони вільної торгівлі з Євросоюзом чи вступ до Митного союзу? Тут ми бачимо невелику перевагу європейського вибору: 40 відсотків громадян України підтримують підписання угоди з Євросоюзом. Трохи менше — 37 відсотків — за Митний союз. Це уточнення в дечому підтвердило європейський вибір більшості українців.

Найвизначальнішим для українців є повсякденний досвід: родинні та економічні зв'язки з країнами-сусідами, туристичні подорожі, перебування на заробітках чи навчанні за кордоном. Тобто найголовніше — це особистий досвід, а не заяви політиків.

Зараз ви читаєте новину «Євроінтеграцію підтримують дві третини молоді». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути