вівторок, 21 квітня 2015 06:10

Найдовше Путін говорив про російську армію

Автор: ФОТО: REUTERS
  Жінки в барі дивляться ”пряму лінію” з російським президентом Володимиром Путіним. Ставропольський край, місто Мінеральні Води, 16 квітня
Жінки в барі дивляться ”пряму лінію” з російським президентом Володимиром Путіним. Ставропольський край, місто Мінеральні Води, 16 квітня

Майже 4 год. 16 квітня російський президент Володимир Путін, 62 роки, відповідав на запитання співвітчизників у рамках телевізійної "Прямої лінії". Всього йому надійшло понад 3 млн запитань. Відповісти встиг на 90. Наступного дня російський фонд "Громадська думка" оприлюднив дані: 46% росіян не бажають ставити запитання Путіну, а пряму лінію з ним вважають "показухою".

— Не треба тут шукати добрих знаків, бо склад розмови був слабкий. Путіну нема чого говорити про 2015 рік, хоча він із задоволенням сказав би щось важливе, — каже політолог Віктор Небоженко, 62 роки. — У радянські часи перед черговим з'їздом Компартії запускали в космос ракету. Нині перед виступом Путіна вбивають когось у Києві, щоб він міг сказати: "Вот видите, у них еще хуже, чем у нас". Зрештою, то була не розмова лідера з аудиторією, а розмова політика перед виборами.

На пряме запитання одного з телеглядачів: чи буде війна між Україною та Росією, чітко поклявся, що ні. Але знаючи ступінь підлості Путіна, не можемо виключати наступу влітку. Може, росіяни й не хочуть воювати з нами. Але в Росії — система Ніпеля: зверху скидається пропагандистське гасло, в якому не враховують суспільної думки. Разом з тим, відповідаючи на запитання біженця з Луганська, Путін вжив "російсько-український кордон". Не кордон між сепаратистськими територіями і Україною. Таким чином, він готує суспільну думку росіян, що кордон між нашими державами буде відновлюватися. Це, до речі, записано в домовленостях у Мінську. Потім додав: "Вам треба миритися". Сказав це досить м'яко. Це означає, що він не обіцяє Донбасу ні вступу до Росії, ні особливої подальшої підтримки. Хоча рік тому казав: "Ми нікого не кидаємо, Новоросія для нас дуже важлива". Після цих заяв тоді конфлікт набрав ще більшої гостроти. Тепер же в перекладі на людську мову Путін каже сепаратистам: "Хлопці, кордон буде між Україною та Ро­сією, а не між Україною і Донецьком". Лідери тих "республік" мають зрозуміти, що держави в них не буде.

Українську тему раптово перебила заплакана жінка з Хакасії, в якої згорів будинок. Таким чином політтехнологи Путіна всю увагу й емоції громадськості від української проблеми перевели до своєї. Говорячи про пожежі, Путін був спокійний, бо це ж природна катастрофа, у якій влада не винна.

Найдовше Путін говорив про армію. На запитання, а хто наші союзники, сказав: у нас союзників нема, ми розраховуємо тільки на свій флот і армію. І 35 хвилин розповідав, якими вони будуть у Росії. Це явні погрози.

Що господар Кремля сказав про Україну й Росію

На сьогоднішній день Росія нічого не чекає від київської влади, крім одного: ставлення до нас як до рівноцінного партнера у всіх напрямках взаємодії. Ми зацікавлені в повній нормалізації відносин з Україною і будемо все для цього робити, але поки що йде лише політика тиску. У той же час іншого шляху, окрім політичного, не існує.

Україна — самостійна незалежна держава, і до цього потрібно ставитися з повагою. Ми їх звільнили від себе на початку 1990-х, коли прийняли рішення про суверенітет Російської Федерації. І якщо вже ми це зробили, треба ставитися з повагою до їх незалежності.

Ми — велика країна і територіально, і за населенням. Безумовно, ми ще й велика ядерна держава і бути нашими ворогами і друзями — однаково почесно. Вороги — це міжнародні терористи, організована злочинність. Ми нікого з учасників міжнародного співтовариства ворогами не вважаємо і не рекомендуємо нікому вважати нас своїми ворогами.

Українська сторона не робить нічого, щоб виконати свої обіцянки з мінських домовленостей. Донбас заблокований, пенсій там не платять.

Зараз ви читаєте новину «Найдовше Путін говорив про російську армію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути