Рівень смертності від зовнішніх причин в Україні у 2,5 разу вищий за середньоєвропейський. У першій половині 2013 року так померли майже 19 тис. людей. Із них 4,7 тис. — самогубці. 6% смертей щороку в Україні стаються через зовнішні чинники.
—?Головні причини — алкоголізм, погана економіка й низький загальний рівень культури, — пояснює соціолог Євген Головаха, 63 роки. — Населення перебуває у стані розгубленості та непристосованості. Невпевнені у завтрашньому дні 63 відсотки українців, за нашими даними. Насамперед — через бідність. Крім того: чим більше алкоголіків, тим більше самогубств, бо оковита згубно діє на психіку.
В Європі, за рівнем самогубств, ми — одні з перших, але не найгірші. У Литві й Угорщині показники ще вищі. Там теж добряче п'ють і, останнім часом, нелегка економічна ситуація. Соціологи помітили: як тільки різко падають доходи, кількість самогубців зростає у півтора-два рази.
Убивають також найчастіше на побутовому підґрунті. Винна знову горілка. Через неї люди стають значно агресивніші.
На рівень ДТП, окрім алкоголю, впливає брак культури водіння. Права отримують за хабарі. Високопосадовці сідають за кермо п'яні, бо відчувають безкарність.
Що робити? Треба скоріше ставати частиною Європи. Тобто прищеплювати здоровий спосіб життя, підвищувати якість медицини, наближати владу до людей.
Коментарі