Юлія Тимошенко зробила ще один крок щодо спрощення дозвільної системи. У п"ятницю 11 вересня відбулася розширена нарада з центральними і регіональними органами Держкомзему і Кадастру, присвячена видачі громадянам актів на землю. Прем"єр-міністр у деталях розповіла про плани уряди в цій сфері.
У серпні Кабінет Міністрів прийняв постанову, що докорінно змінює чинну систему. 9 вересня на засіданні уряду прийняли ще дві постанови, якими зокрема виділялися необхідні кошти для початку реформ.
Правом приватизації землі в Україні володіють 15,5 млн громадян. Та лише 6 млн на сьогодні отримали акти на землю. Ще близько 6,5 млн українців одержали рішення місцевих рад, але далі в "боротьбі" із дозвільною системою, яку Юлія Тимошенко порівняла з "дев"ятьма колами пекла", не просунулися.
Проблема набуття права власності на землю посилюється не тільки традиційним бюрократизмом чиновників, їх неповороткістю, часто некоректним ставленням до людей. Навколо держустанов, у веденні яких перебуває земля, створилася система приватних фірм, які отримують плату за свої послуги як із держави, так і з пересічних громадян. "Із державного бюджету на оплату таких "послуг" було витрачено близько 6,5 мільярда гривень. Ми сіли і все підрахували. Виявилося, їх собівартість — 507 мільйонів", — обурилася Тимошенко з трибуни.
Окрім цього, приватні фірми з пересічних громадян отримали плату в розмірі 10 млрд грн.
Уже у вересні запрацює абсолютно нова система у сфері земельних відносин, завірила прем"єр-міністр. Скоротиться число документів, необхідних для отримання акта на землю, і число кабінетів чиновників, в які потрібно звертатися громадянам. Термін, протягом якого повинно бути прийнято рішення, 30 днів, жорстко контролюватиметься урядом. "Ми повинні все зробити швидко і ґрунтовно", — сказала Юлія Тимошенко, звертаючись до представників держорганів зі всієї України у залі Жовтневого палацу в Києві.
Правом приватизації землі в Україні володіють 15,5 мільйона громадян. Але тільки шість мільйонів на сьогодні отримали акти на землю
Для того, щоб провести реформу в максимально стислі терміни, відмовитися від "фірм-прилипал", Кабмін уповноважив Держкомзем узяти на роботу додаткові кадри.
У той же час, за словами Юлії Тимошенко, уже сьогодні з регіонів приходять скарги на те, що деякі голови місцевих рад фактично відмовляються виконувати розпорядження уряду. Прем"єр пов"язала це з політичною боротьбою і розбалансованістю виконавчої вертикалі в країні. Тимошенко пообіцяла таким керівникам на місцях "солодке життя" — від ініціації в парламенті питання про дострокові вибори в цих населених пунктах, до жорсткіших заходів, про які можна тільки здогадуватися. "Саботувати земельну реформу я нікому не дозволю", — заявила голова уряду.
Для того, щоб відстежувати як плани Кабінету Міністрів реалізуються на місцях, відкрита багатоканальна телефонна лінія. Кожен, у кого виникли проблеми з отриманням акта на землю, може зателефонувати за безкоштовним номером 8 800 507 30 90.
Коментарі