10 жовтня представники Баку та Єревана в Москві домовилися про перемир'я з 12:00 того ж дня. Воно було необхідне для обміну полоненими. І щоб обидві сторони забрали тіла загиблих. Консультації в столиці РФ тривали пів доби. Та за годину до оголошеного часу перемир'я зірвалося.
Противники звинувачують одне одного у військових провокаціях. Азербайджан заявив, що Вірменія вночі 10 жовтня завдала ракетного удару по житлових будинках міста Гянджі. Загинули семеро людей, 33 поранені. Єреван натомість звинуватив Баку в обстрілі Степанакерта в Нагірному Карабаху.
Кількість жертв серед вірменських збройних сил із початку бойових дій 27 вересня досягла 480. Також загинули 23 цивільних, 81 поранений, за даними МЗС Вірменії.
Азербайджан обіцяє оприлюднити військові втрати лише після повного завершення бойових дій. Генпрокуратура країни підтвердила смерть 42 мирних жителів.
— Сторони не розглядали це перемир'я як повноцінне припинення вогню, — говорить експерт Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов, 48 років. — Навіть зустріч у Москві назвали не перемовинами, а консультацією. Азербайджан і Вірменія не мають жодного компромісного бачення. Баку відчуває сили вперше за десятки років досягти мети — хоча б частково повернути територію Нагірного Карабаху під контроль.
Для Росії найважливіше — зберегти вплив у регіоні. Також не допустити посилення Туреччини, союзника Азербайджану. Москва роками використовувала конфлікт для впливу на Єреван і Баку.
Коментарі