Студенти Київського університету імені Бориса Грінченка презентували інтерактивно-пізнавальний проект "СловОпис", мета якого – долучити студентів до активного пізнання рідної мови.
"СловОпис" - це віртуальний відеословник цікавих рідковживаних слів української мови, кожне з яких презентується у вигляді відеоблогу. Основне завдання при створенні такої "віртуальної словникової статті" - влучно і лаконічно пояснити слово так, щоб викликати у глядачів цікавість не лише переглянути ще кілька відео, а й створити своє. "Ми хочемо переконати людей, що українська мова цікава, в певній мірі смішна, милозвучна, неочікувана врешті решт. І головне – вона престижна!" - стверджують автори "СловОпису". На створення передачі колектив університету надихнув "Словарь української мови" Бориса Грінченка – перше велике зібрання лексичного багатства української мови, що вийшов у 4 томах у 1907-1909 рр.
Проект відразу ж викликав зацікавленість українських ЗМІ. "Реакція на проект є, тобто нами справді зацікавились деякі інтернет-ЗМІ, телеканали. Але звичайно ж, хотілося б більшого, адже цей проект того вартий", - коментує студентка факультету журналістики, одна з ведучих програми, Руслана Костур. Але про цікавість публіки зауважує, що: "Бажання у людей начебто є, з нами погоджуються співпрацювати наші викладачі, друзі, студенти, і не тільки нашого ВНЗ. Ми це зрозуміли ще на презентації проекту 8 листопада. Але своє відео нам ще ніхто не надсилав".
На сайті проекту представлено цікаві слова майже на кожну з букв українського алфавіту. Там же можна знайти інструкції, як долучитися до проекту і створити власне відео. Організатори налаштовані оптимістично:
"Наші плани - удосконалюватися. Ми хочемо покращити сайт та канал на Ютубі. Ми хочемо відзняти якомога більше і більше цікавих слів. Але найголовніше - ми працюємо над тим, аби долучити якомога більше людей до спільної праці. Цей проект ніколи не стоятиме на місці. Сам формат та ідея цього не дозволяють. Адже розповісти про українську мову є що. І багато".
Коментарі
1