вівторок, 08 грудня 2020 23:46

Чи розумініші первістки за наступних дітей - результати дослідження

Чи розумініші первістки за наступних дітей - результати дослідження
Результати дослідження показали, що первістки дійсно більш освічені та інтелектуально розвинені. Фото: pixabay

Американські вчені підтвердили теорію про те, що первістки як мінімум частіше мають вищий рівень освіти, і на це є дуже прозаїчні причини.

Науковці Університету Х'юстона скористалися даними багаторічного дослідження Project TALENT, яке провели на репрезентативній вибірці 377 тисяч американських школярів в 1960 році та повторили через 50 років після первісної оцінки, пишуть 24 Новини.

Під час дослідження аналізували вплив черговості народження на вибір кар'єри в певній сфері, професійні заслуги та соціальний статус. За допомогою цієї вибірки вчені вирішили перевірити дві популярні психологічні моделі, які пов'язані з черговістю народження: пошуку ніші й злиття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як говорити з дітьми про дискримінацію і расизм

Модель пошуку ніші передбачає, що брати та сестри вибирають конкурентні стратегії. Первістки прагнуть зайняти більш традиційну нішу в кар'єрі й соціальну поведінку, тому вони в основному орієнтовані на досягнення в навчанні й роботі, досить відповідальні та впевнені в собі. Пізніші діти вважають за краще бути "бунтівниками": легкі на підйом, більш відкриті та товариські. Модель злиття передбачає, що первістки більш освічені, тому що з кожною появою нової дитини інтелектуальне середовище в сім'ї розмивається, залишаючи більш пізнім дітям менше стимулу для розвитку.

Результати дослідження показали, що первістки дійсно більш освічені та інтелектуально розвинені, що позитивно позначається на їхній кар'єрних досягненнях. Вчені з'ясували також, що первістки частіше вибирають творчі кар'єри, ніж їхні молодші брати та сестри, і роблять в ній більше успіхів.

Дуже важливо, щоб батьки правильно хвалили свою дитину під час виховання. Такого висновку дійшли психологи університету міста Акрон у США та Амстердамського університету, повідомляє Forgue.Щоб правильно похвалити дитину потрібно акцентувати увагу не на особистісних якостях, а на процесі досягнення результату. Хвалити треба так, аби ці слова були скромними, правдивими та зосередженими на процесах.



Зараз ви читаєте новину «Чи розумініші первістки за наступних дітей - результати дослідження». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути