Багатьох батьків хвилює питання появи в родині другої дитини і реакції на цю подію першої.
Реакцію на цю подію можна згладити, якщо піднести її для первістка, як безумовно радісну подію.
Gazeta.ua підготувала добірку корисних порад.
1. Розмовляйте
Розкажіть дитині про свою вагітність, перш ніж він дізнається це від когось іншого. Діти дуже цікаві, тому ваша дитина обов'язково запитає вас, як дитина з'являється на світ. Не потрібно вдаватися в найдрібніші деталі, досить просто сказати, що дитина з'являється з живота мами.
2. Визнавайте емоції дитини
Будьте готові до того, що дитина не обов'язково зрадіє новини про вашу вагітності. Дитина може не сприйняти цю новину. І це нормально, адже тепер він перестає бути центром уваги для батьків. Визнайте емоції дитини, не нехтуйте ними. Поява молодшого брата або сестри може стати для дитини емоційним потрясінням, особливо якщо йому менше п'яти років. Тому не впадайте в паніку, якщо дитина негативно поставиться до такої новини.
3. Активно готуйте первістка
Якомога частіше говоріть з первістком про дітей. Читайте йому книги про новонароджених, однак пам'ятайте, що такі книги мають відповідати віку дитини. Заохочуйте, щоб він ділився з вами своїми тривогами і сумнівами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батькам потрібно "тримати руку на пульсі" - експерт про шкільну адаптацію
4. Познайомити найпершим
Старша дитина має обов'язково побачити новонародженого першим з членів сім'ї, після батьків. Коли він зустрінеться очима з ним, він буде реагувати більш природно, якщо навколо не буде багато людей. Цей момент може викликати у дитини бурхливі емоції, тому будьте готові підтримати його.
5. "Як мала дитина"
Часто трапляється так, що після народження другої дитини старший повертається на більш ранню стадію розвитку. Він може вести себе як маленька дитина, просити погодувати чи взяти на руки, вередувати без причини тощо. Не варто турбуватися, це цілком нормально. Старша дитина так реагує на те, що тепер вся увага батьків переключилася на молодшого. Не сваріть дитину за те, що він веде себе як маленький. Все, що йому потрібно - трохи більше уваги і обійми.
Діти сприймають усе буквально і варто знати, які слова їм казати. Найефективніший спосіб розмовляти з дитиною – використовувати прості формулювання, які дають зрозуміти, що ви цінуєте її почуття, але разом з тим наполягаєте на дотриманні встановлених правил.
Коментарі