Космонавт Юрій Гагарін не загинув в аварії. А живе у Німеччині. Таку версію в інтерв"ю Gazeta.ua висунув біолог, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка 80-річний Геннадій Бердишев.
"З Гагаріним я познайомився у Сибірі на початку 50-х. Разом з групою біологів-аспірантів мене відправили досліджувати місце падіння Тунгуського метеорита, який впав на землю у червні 1908 в районі басейну річки Тунгуська Кам"янка. Він попросив кликати його просто Юрою", - розповів він.
За спогадами Геннадія Дмитровича, Гагарін не пив горілки, як це йому приписували.
"Їв раз в день. Не тому, що боявся погладшати. Біля річки Тунгузька Кам"янка літали такі комарі, як наші джмелі. Обличчя ми затуляли сітками. Коли їли, вони залітали в рот, кусали в обличчя. Юру це дуже дратувало. Тому їв тільки в обід, сніданок і вечерю віддавав студентам", - згадує Бердишев.
27 березня 1968-го Гагарін трагічно загинув за невідомих обставин, виконуючи тренувальний політ на літаку МІГ-15. Похований біля Кремлівської стіни на Червоній площі. Геннадій Дмитрович спростовує цю версію смерті космонавта.
"Є понад 20 версій загибелі Гагаріна. Я більше вірю в те, що його смерть інсценізували. У 60-х Гагарін почав випивати. Тоді поправився на 10 кілограм. Радянська влада не хотіла, щоб Гагарін зганьбився. Після інсценізації аварії йому зробили пластичну операцію на обличчі і відправили у якесь радянське село. Перед розпадом Союзу Гагарін емігрував до Німеччини", - вважає він.
Київський вчений сфотографувався з Гагаріним, але фотографії згоріли на дачі під Києвом.
Коментарі
18