Послаблення позицій "Газпрому" дозволяє Україні домогтися від нього поступок як за ціною газу, так і за об'ємом його закупівель.
Таку думку висловив директор Інституту енергетичних стратегій Дмитро Марунич, пише "Комерсант-Україна" у публікації "Росія програє газ за газом".
Україна могла б бути більш жорсткою в переговорах, якби найбільші інвестори - Chevron і Shell - вже почали видобуток на родовищах сланцевого газу, проте через бюрократичну тяганину цей процес затягується, говорить Марунич.
"Весь час уряд декларує нам, що потрібно збільшувати видобуток газу, але договори щодо УРП з великими інвесторами, які повинні були підписати ще у вересні, весь час відкладаються", - зазначив експерт.
Український уряд зайняв пасивну і вичікувальну позицію, вважає член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима.
"Я думаю, це той випадок, коли є певний страх перед російською стороною і небажання сваритися з Росією, дружба з якою важлива для електорату Партії регіонів. Все це для влади переважує національні економічні інтереси України і призводить до вкрай дивною нерішучості", - зазначає голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
ФОТОРЕПОРТАЖ: Янукович обіймався з Путіним, як зі старим другом
Про нерішучості свідчать і заяви президента Віктора Януковича, зроблені ним вчора на брифінгу в Харкові. За його словами, Україна готова шукати альтернативні російським джерела газу, але, як підкреслив глава держави, "не тому, що ми погано ставимося до Росії, а тому, що нам це не вигідно".
Сказавши, що Україну не влаштовує ціна російського газу, Янукович тут же заговорив про компроміс з "Газпромом".
"Компроміс - це те, що завжди відкриває шлях до вирішення. Компроміс - це коли дві країни в чомусь поступаються один одному. Ми готові, щоб це було, як кажуть, в рівних частках. Ми обговорюємо ці питання", - сказав він .
Коментарі
1