Зниження інтересу населення України до іноземної валюти викликано посиленням правил резервування валюти Національним банком України (НБУ), а також високими процентними ставками за гривневими депозитами.
Таку думку висловив заступник голови правління Південкомпбанка Олександр Коробко.
На його думку, саме ці чинники, а не відпускний період, є основною позитивного балансу купівлі-продажу інвалюти в Україні.
Він додав, що нині банки зауважують стрімке зростання гривневих депозитів.
"За перше півріччя поточного року депозити в гривні росли в півтора раза швидше, ніж роком раніше, тоді як валютні заощадження з початку року практично не збільшилися", - зазначив Коробко.
Крім того, сказав банкір, на тлі поступового зниження потреб у погашенні валютних кредитів, під які частково купувалася валюта, за останні 4 роки відбулося безпрецедентне накопичення валюти українцями.
Заступник голови Південкомбанку спрогнозував, що подальший розвиток ситуації залежатиме від бажання НБУ і далі підтримувати курс як регуляторними, так і традиційними методами інтервенцій.
Втім, за його словами, залишаються ризики зростання курсового тиску.
"По-перше, через пікових виплат за зовнішнім боргом у поточному році, по-друге, гривнева грошова маса за перше півріччя росла в 2 рази швидше, ніж у попередньому році, частково завдяки більш активній купівлю ОВДП в портфель НБУ. І все перелічене вище може до кінця року спровокувати сплеск купівлі валюти населенням. Однак, при поновленні співпраці з МВФ і жорстких регуляторних обмеженнях НБУ, ці ризики будуть мінімізовані", - резюмував банкір.
Нагадаємо, за даними НБУ, чистий продаж валюти населенням у червні становив $67,8 млн.
Коментарі
10