Наміри Національного банку України (НБУ) застосовувати штрафні санкції та обмежувати здійснення операцій банками у разі безпідставної відмови в продажу валюти є необґрунтованими.
Про це заявили в асоціації "Український Кредитно-Банківський Союз" (УКБС).
"УКБС зауважує, що банки продають валюту, яка надходить в касу в обсязі, еквівалентному її купівлі. Наявні у банку кошти використовуються насамперед, для забезпечення клієнтів необхідною валютою для погашення валютних кредитів, а також виконання зобов'язань перед вкладниками по валютним депозитам", - сказано в повідомленні.
УКБС наголосив, що недоцільно розглядати банки як основний чинник формування попиту на валюту.
"Проблема полягає у іншому - у збереженні високих девальваційних ризиків населення та низькій довірі до національної грошової одиниці, про що свідчать наступні дані. Так, на кінець вересня 2012 року валютні депозити населення в загальному обсязі депозитів складали майже 50%. При цьому, темп приросту доларових депозитів майже вдвічі перевищив приріст гривневих", - йдеться в повідомленні.
УКБС вважає, що стабільність курсу має забезпечуватися не "каральними адміністративними функціями", а виваженою валютною політикою та станом зовнішньоекономічних операцій країни.
"...безпідставно звинувачувати банки у погіршенні ситуації на валютному ринку, в умовах, коли є об'єктивні причини додаткового тиску на курс національної грошової одиниці. Так, за 9 місяців поточного року від'ємне сальдо зовнішньої торгівлі збільшилось на 62,5% порівняно з відповідним періодом 2011 року", - наголосили в УКБС.
Генеральний директор УКБС Галина Оліфер вважає що використання подібних адміністративних заходів лише погіршить ситуацію, підштовхуючи девальвацію гривні, активізуючи спекулятивні процеси на "чорному" ринку валюти та підвищуючи недовіру з боку вкладників, валюту яких банки будуть змушені продавати під страхом штрафних санкцій та обмежень діяльності.
Коментарі
16