
Чуб став модною чоловічою стрижкою. Про це кореспонденту Gаzeta.ua розказує перукар Галина Балаушко.
"У моду ще під час революції на Майдані почали повертатися етнострижки, - говорить Балаушко. – Чуб або оселедець просить зараз вистригти кожен 10 клієнт. Серед них багато школярів і студентів, але є і старші чоловіки. Дехто думає, що то зачіска козацька. Але є докази, що такі носили ще за князівських часів. Тоді модно було повністю голити голову, а з одного боку залишати пасмо волосся".
За словами перукаря, такі зачіски зараз є стильними.
"Одні вважають, що вони вказують на стиль і спосіб життя. Для більшості моїх клієнтів це не просто спосіб самовираження. Це бажання висловити свою позицію, солідарність з усіма українцями, хто не забуває про своє коріння. Я нікого від чуба не відмовляю, але вистригати таку зачіску краще, коли потепліє. Бо хлопці після стрижки не хочуть ховати чуприну під шапкою, а за такої температури, як зараз, легко простудити голову".
Трохи меншою популярністю користується зачіска "під макітру".
"Так називають зачіску, коли волосся підстрижене у формі одягнутої на голову макітри. Таке потрібно правильно розчісувати – за напрямом росту волосся від макітри. Є ще один варіант такої зачіски, коли над чолом залишають рівно підстрижений чуб. Один клієнт, якому скоро буде 50, приходить до мене вже півроку. Відпустив довгі вуса і мав зачіску під макітру. У січні зголив її, залишив чуба. У метро його помітив один режисер, запросив знятися в серіалі про козаків".
Щоб зробити "оселедець", не обов'язково довго відрощувати волосся. Спочатку можна вистригти його форму, а за три-чотири місяці він підросте до потрібної довжини. У декого на таке йде до року часу. Все залежить від того, чи легка рука у перукаря і чи швидко у вас відростає волосся. Оселедець можна зачісувати на бік, заплітати і навіть фарбувати. Аби зберегти його форму, голитися доведеться хоча б раз у місяць-півтора.
"Серед жінок високою популярністю користуються коси. Особливо колосок, колосок на виворіт, дві коси, закручені на потилиці у гульки, коси заплетені навколо голови у вигляді вінка", - говорить перукар.
Галина два роки тримала у Києві салон краси. Мусила закритися, через високі побори, податки і невелику кількість клієнтів. Тепер обслуговує клієнтів вдома.
Коментарі