Є дієти, з якими корисно не лише худнути, але й продовжувати життя.
Про вплив їжі на зниження ризику смерті пише Lancet.
Джерело їжі помітно впливає на зв'язок між споживанням вуглеводів і смертністю, як з'ясували фахівці.
Низьковуглеводні дієти з перевагою білків і жирів тваринного походження, як-от баранина, яловичина, свинина й курка, були пов'язані з більшою смертністю. А ті режими харчування, в яких є рослинні білки й жири з овочів, горіхів, арахісової олії та цільнозернового хліба, були пов'язані з низьким ризиком смертності. Такі дієти "атакують" шкідливий вісцеральний жир, який ховається біля життєво важливих органів. Мінімальний ризик смерті в людини був, якщо вона їла 50-55% вуглеводів.
Певні дієти пов'язані з підвищеним ризиком розвитку хронічних захворювань, тому їх краще уникати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що провокує старіння організму - відповідь косметологині
Шкідливими для здоров'я також є дієти з високим умістом насичених жирів, які є у вершковому маслі, салі, жирному м'ясі та сирі. Ці продукти підвищують рівень холестерину й серцево-судинних захворювань.
Продукти, в яких багато цукру, навіть якщо й натуральні, однаково не є корисними. Фруктову дієту треба починати лише після консультації з лікарем. Якщо ця дієта триває довго, то в організмі виникає дефіцит білка. Білкове голодування не зможуть компенсувати навіть найдорожчі й найкорисніші фрукти. У фруктах також немає жирних кислот, кальцію, вітаміну В12, D і багатьох інших необхідних елементів. Без них організм погано функціонує.
Коментарі