Останнім часом все більшої популярності набирають електронні сигарети. Виробники і продавці запевняють,що вони допомагають кинути курити та заощадити, а головне: не шкідливі, бо їхній "дим" не містить смол, канцерогенів і хімічних речовин. До переваг також відносять їх пожежобезпечність, відсутність неприємного запаху, відсутність недопалків і попелу та можливість курити їх де завгодно.
Електронна сигарета складається з корпусу, батереї, парогенератора та картриджа, що містить розчин. Є сигарети, які за розміром і формою нагадують звичайні. Електронна сигарета працює приблизно за таким же принципом, як і інгалятор. Технологія полягає на отриманні холодної пари з розчину, яка і містить очищений нікотин.
Підходжу до точки реалізації в Черкасах. Ціни на електронні цигарки від 340 грн. Тут же можна купити і картриджі та розчин. Флакон розчину місткістю 10 мл. коштує 65 грн. Продавчиня запевняє, що він замінить 20 пачок сигарет. Розчини є на будь-який смак: від смаків відомих марок сигарет до шоколаду і винограду. Є розчини з нікотином і без.
Продавчиня пропонує спробувати тестер. Тест-цигарка більше схожа на дорогу кулькову ручку. Пробую спочатку без нікотину — на смак як кальян. Пробую сигарету заправлену розчином з нікотином — смак диму досить близький до справжнього. Але і мій 8-мирічний стаж курця знаходить різницю. До того ж незручно тримати між пальцями річ в рази тяжчу за звичайну сигарету. Пара, що заміняє дим, має запах, втім далеко не такий стійкий і він швидко розвіюється.
Головний лікар Черкаського наркологічного диспансеру Анатолій Борозенець, 46 років, не радить кидати курити з допомогою електронних сигарет
"Єдина перевага цих сигарет, що справді немає диму з його смолою та отруйними елементами. Нікотин все ж є. Виробники електронних сигарет, щоб покинути курити, пропонують поступово зменшувати концентрацію нікотину в розчині. А зменшувати поступово кількість вмісту нікотину — це не ефективний метод. Краще кидати курити одразу і назавжди. Хто так не може, не має сили волі — ми допомагаємо".
Коментарі
5