Під час водіння в спекотні дні цілком природнє бажання опустити вікно в надії на приємний прохолодний вітерець, особливо якщо в машині немає кондиціонера.
Але якщо ви хочете заощадити, то цього слід уникати. Зокрема, автомобільний інженер Джош Реджіс, який пропрацював 18 років механіком, пояснив The Sun, чому, на його думку, водіям не слід їздити з опущеними вікнами, стверджуючи, що це може їм дорого коштувати.
В середньому водій витрачає близько 220 фунтів стерлінгів щомісяця, а це трохи більше 10 тис. грн, тільки на обслуговування авто, тому зрозуміло, що автовласники захочуть скоротити витрати. І хоча багато хто вважає, що їзда з опущеними вікнами не завдає ніякої шкоди, виявляється, що це не завжди так.
"Коли вікно опущено, ви витрачаєте більше бензину, тому що змушуєте свій автомобіль сильніше працювати, долаючи опір вітру. Ваша машина працює важче, спалюючи більше палива, щоб підтримувати однакову швидкість. Якщо ви використовуєте кондиціонер, то ваш автомобіль не стикається з цим опором, тому спалює менше палива", – розповів Реджіс.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як видалити пташиний послід з кузова автомобіля, щоб не пошкодити покриття
Далі він пояснив, що проводив наукові експерименти, щоб довести, що використання кондиціонера є більш енергоефективним.
"Однак важливо відзначити, наскільки більше палива ви витрачаєте і який опір створюється, буде залежати від типу автомобіля, яким ви керуєте, і від того, наскільки швидко ви їдете", – зазначив він.
З іншого боку, взимку люди часто думають, що їм потрібно прогріти машину перед поїздкою, але в цьому немає необхідності.
"Насправді краще завести авто на п'ять секунд, а потім відразу ж рушити з місця, тому що так ви швидше доведете автомобіль до оптимальної робочої температури, ніж якби ви його прогрівали", – переконаний автомеханік.
За його словами, ідея прогрівати машину перед поїздкою виникла з появою карбюраторів, які для більшої ефективності потребували прогрівання.
Якщо взимку перед більшістю водіїв стоїть завдання швидкого та правильного прогріву двигуна, то влітку ситуація зворотна – як охолодити салон, який перетворився на сауну після стоянки під сонцем.
Поїздка у розігрітому салоні – справжнє випробування для водія та його пасажирів. Як вирішити цю проблему та зробити експлуатацію машини в літній період комфортною, розповість Gazeta.ua.
Коментарі