Цього дня 1886 року видали патент на перший автомобіль у світі. Його отримав німецький інженер Карл Бенц.
Винахіднику дали імперський патент із номером 37435. У честь цього він відповідно назвав свою машину - Benz Patent Motorwagen.
Це був триколісний транспортний засіб без кузова у сучасному розумінні. На вигляд перша машина нагадувала триколісний велосипед із трубчатим каркасом і дерев'яними панелями.
"Вигляд цієї машини часто порівнюють із велосипедом. І це не випадково. Адже інженер використовував велосипедні педалі й технічні рішення з двоколісної техніки. На відміну від Ґоттліба Даймлера, який теж одним із перших створив автомобіль, Бенц робив машину повністю - зі своїм двигуном, кузовом тощо. Даймлер же просто встановив двигун у фактично звичний віз для коней", - говорить Gazeta.ua автоексперт Микола Руденко.
Румпель на носовій частині машини виконував роль керма. Місце водія і пасажира було на дивані за цим важелем. За спинкою сидіння Бенц розташував двигун.
Винахідник не передбачив звичного бака для пального
Гігантський маховик і колінчастий вал були нічим не закриті. Можна було побачити, як вони працюють. Крутний момент від двигуна до задніх коліс передавався через пас і ланцюги.
"Двигун був встановлений одноциліндровий, двотактний. Його сконструював також Карл Бенц. Цікаво, що він використав доволі прогресивні як на той час технології - електрозапалювання, механічний привід впускного клапана. Його силовий агрегат був гучний, і загалом автомобіль мав одне з недопрацювань - винахідник не передбачив звичного бака для пального. Ним була літрова банка", - розповідає спеціаліст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бій під Крутами: студенти зупинили вороже військо
Двигун об'ємом 0,9 л розвивав потужність 0,9 к. с. Набирав оберти повільно.
"Ця машина могла розігнатися до 15 кілометрів за годину. Хоча за сучасними мірками це небагато, тоді ця машина зробила прорив у технологіях. Після того, як дружина інженера здійснила пробіг Німеччиною на авто і транспортний засіб показали на виставках, люди почали цікавитися самохідними екіпажами", - говорить Микола Руденко.
Цього дня 1896 року американський фізик Еміль Ґруббе першим у світі почав лікувати рак радіоактивним випромінюванням.
Коментарі