Українські та європейські колекціонери із 48 клубів на міжнародному фестивалі "Leopolis Grand Prix" у Львові показали свої найкращі ретроавтівки.
"Наша мета - не показати кількість, а саме унікальність моделей, щоб відвідувачі зупинялися розглянути кожну. Найбільша перевага на фестивалі – для автомобілів, які мають 50 років і вище. Іншим критерієм відбору є марки автомобілів не новіші за 1983 рік випуску. З новіших автомобілів беремо лише ексклюзивні моделі", - каже організатор виставки Володимир Кулинич.
Найстарішому автомобілю фестивалю - 106 років. Це перший серійний автомобіль у світі Ford-T 1912. Його власник - львів'янин Сергій Зайцев.
"Локацію фестивалю розділили на вулиці, де представлені автомобілі саме тієї країни випуску: Англійську, Німецьку, Українську, Радянську, Французьку, Американську, Італійську, Польську, Байкерську, Скандинавську. Також вдячні товариству "Пам'ять", які привезли для відвідувачів українську бойову техніку", - додає організатор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дерев'яні велосипеди часів Першої світової та дитячий з прихованими колесами – чим дивували у вело-мото музеї
Кілька десятків автомобілів уперше приїхали на фестиваль цього року. Серед них – американський.Oldsmobile Delta-88 1971 року випуску.
"Коли я купував цю машину на Полтавщині, у ній зберігали сіно. Попередній власник кувалдою розбив усі вікна, бо не міг її завести. Вона у мене 18 років. Останні 7 років реставрував, запчастин шукав по всіх Штатах", - розповідає власник, керівник клубу "Old Car Service" Павло Лозовенко.
Машину у такому вигляді випускали лише рік. Розхід пального – 20 літрів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пропонують скасувати мито для окремих автомобілів
У другий день фестивалю 2 червня проводять конкурс Ретро Елеганції. Презентують свої автомобілі у стилі їхньої епохи. Радянський автомобіль ЗИС 110 1946 року показують у формі загонів НКВД, які діяли у 1930-1946 роках.
"Таких випустили всього 2089 моделей. Були в автопарку вищого керівництва СРСР. Сталін їздив на такій же, але броньованій. Автомобіль з об'ємом двигуна 6 літрів, може розвивати швидкість 140 кілометрів за годину. Потребує біля 30 літрів на 100 кілометрів. Вирізнявся на фоні інших типом кузова – лімузин, - розповідає власник, киянин Ігор Лащенко. - Уперше у радянському автопромі на цьому автомобілі застосували перемикач швидкостей, виведений на кермову колонку. Також зробили електрогідросклопідйомники. Можна було легким натисканням на кнопку опустити чи підняти скло або перегородку між водієм і пасажиром. Купили автомобіль в Україні. Реставрували півтора року".
Нові автомобілі привезли і з найбільшого в Україні технічного Запорізького музею "Фаєтон".
"Це знаменитий американський пікап "Shevrole 3100 Stepside" кінця 50 років. У назві моделі йдеться про те, що поміж інших цієї серії авто має спеціальну сходинку біля дверей. Популярний був серед американських фермерів і дрібних підприємців. Потрапив до музею в хорошому стані, майже не потребував реставрації", - каже працівник музею Євген Кравець.
Усього на фестивалі можна подивитися понад 200 автомобілів.
В Україні стартував сезон фестивалів. Де, як і за скільки можна відпочити? Gazeta.ua зробила огляд 15-ти найяскравіших літніх фестивалів.
Коментарі