Міністерство економіки виступає за підвищення імпортних мит, що спровокують подорожчання іномарок в Україні в середньому на 18%
Про це розповів генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко, коментуючи рекомендації Міністерства економічного розвитку і торгівлі про запровадження спецмита на іномарки, пишуть "Коментарі".
На думку експерта, рекомендоване мито стосуватиметься 87% автомобільного ринку України і призведе до подорожчання машин, а то і припинення імпорту взагалі.
"У рекомендаціях виділено два класи авто: до 1500 кубічних сантиметрів і до 2200 кубічних сантиметрів, а це близько 87% ринку. Якщо говорити про подорожчання, то візьміть ставку і додайте ПДВ. Наприклад, машини першого класу, подорожчають на 7%, а іномарки другого класу, будуть дорожчими на 18%", - сказав Назаренко.
За словами експерта, в Україні немає прямих імпортерів, а представництва заводів можуть припинити поставки автомобілів на ринок, побоюючись неможливості продати товар, що подорожчав. А це в свою чергу може призвести до недонадходження грошей до державного бюджету.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава Податкової розповів, звідки братимуть кошти на обіцянки Януковича
"На сьогоднішній день, нафта і газ з митних мит займає перше місце, за надходженнями до бюджету, автомобілі на другому. За даними митниці, середня вартість ввезеного автомобіля 18, 3 тисячі доларів, тобто зараз держава отримує з кожного автомобіля 1830 доларів. Додаткове мито може привести до того, що тепер іномарки можуть завозити, як машинокомплекти, сплативши до бюджету лише 100 євро", - зазначив Назаренко.
За словами Назаренка, в країнах Євросоюзу ввізне мито на іномарки взагалі відсутня, а рамках СОТ вона дорівнює 10%.
Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, яка проводить спецрозслідування щодо впливу імпорту на роботу вітчизняного автопрому, запровадити строком на три роки спеціальне мито на автомобілі, що класифікуються згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності за кодами 8703 22 10 00 і 8703 23 19 10. Так мито встановлюється на автомобілі з робочим об'ємом двигуна більше 1000 куб. см, але не більше 1500 куб.см - 6,46%, і на автомобілі з об'ємом двигуна більше 1500 куб. см, але не більше 2200 куб. см - 15,1%
Коментарі
26