Минулими вихідними у ДТП загинуло 9 українців. З початку нинішнього року сталося понад 76 тис. аварій. У них загинуло майже 1,4 тис. осіб. За рік на дорогах гине понад 4 тис. людей, повідомляють у МВС.
Серед причин аварійності - перевищення швидкості (2155 аварій ), неуважність водіїв під час обгонів (1379), порушення правил переїзду перехресть (770), недотримання дистанції (586), кермування у нетверезому вигляді (528).
Утім фахівці називають іншу причину збільшення ДТП на дорогах. Це - відсутність контролю.
"На українських дорогах немає єдиного системного підходу з державного контролю. До прикладу, на траси міжнародного значення і на місто Вінниця виходить чергувати близько 30 патрульних поліцейських. Більшість із них займаються цивільними справами. На дороги залишається 2-3 екіпажі на зміну. Чи можуть вони впоратися з містом? Ні! І така ситуація скрізь. Потрібно збільшити кількість поліцейських на дорогах", - розповідає Gazeta.ua керівник громадської організації "Комітет безпеки руху" Володимир Черкас.
Крім того, є прогалини у чинному законодавстві. Адже поліція не може без причини зупинити транспортний засіб. Відтак виявити, у якому стані водій кермує автомобілем, не можливо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові водійські права: електронні чипи, придатність 15 років, оформлення за 1,5 год.
"Потрібно посилити контроль за п'яними водіями. Визначити це можна лише при особистому контакті поліцейського з водієм. Але безпричинно зупинити авто поліцейський не має права. Крім того, ту ж 130 статтю Кримінального кодексу про керування у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння легко оскаржити у суді чи наркодиспансері. Після оскарження рішення поліцейський може отримати догану. Наступного разу він просто не помітить такого водія. У Європі про п'яного водія люди самі повідомляють у поліцію. У нас на дорозі затримали такого, виявили 4 проміле у крові. Інші водії відмовляються ставати понятими. Мовляв, я такий самий. Сьогодні він п'яний, завтра - я", - вважає експерт.
У липні 2016-го Петро Порошенко підписав закон про посилення адміністративної відповідальності за водіння у стані сп'яніння. За перше порушення водієві грозить штраф у розмірі 10,2 тис. грн та позбавлення права керування транспортними засобами на рік за водіння. За друге порушення протягом року - 20,4 тис. грн і позбавлення водійських прав на 3 роки. За третє - понад 40 тис. грн і позбавлення права керування транспортними засобами на 10 років.
Коментарі
1