В Україні не виконуватимуть вимог власників автомобілів на єврономерах. Ставки розмитнення складено таким чином, що легалізація вживаного автомобіля в деяких випадках досягає 250-650% від його митної вартості. Про це заявив радник міністра внутрішніх справ України Володимир Мартиненко в ефірі телеканалу "Дом".
"Говорімо відверто: ці транспортні засоби були завезені, коли в нас волонтери почали поставляти машини з європейською реєстрацією для наших захисників на передову. І скористалися цією нормативною щілиною багато з тих, хто не захотів виконувати закон і розмитнювати свої транспортні засоби", — зазначив Мартиненко.
Мартиненко зазначив, що порушників закону стало багато, вони сформувалися в політичні або соціальні групи. Уряд і парламент забезпечили власникам євроблях пільговий період перереєстрації та відтермінували штрафи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ми тебе зробимо" - активісти привезли піаніно для Зеленського
За словами чиновника, якщо виконати чергові вимоги власників таких авто, у них скоро з'являться нові.
"У нас у країні є закон, його потрібно виконувати. У нас є Митний кодекс, за яким на розмитнення транспортного засобу дається 10 днів. Ці люди вже пішли на порушення законодавства. Зараз у нас діє заборона виїжджати на цих транспортних засобах на дорогу, і поки що поліція дивиться на них лояльно", - сказав радник МВС.
Зараз на розгляді у Верховній Раді є 3 законопроєкти щодо доступного розмитнення.
З початку року конфіскація автомобіля або 170 тис. грн штрафу - це максимальна міра покарання для власників євроблях. Санкції можуть застосувати, якщо машину з іноземними номерами розберуть на запчастини або якщо вона перевищила терміни перебування в Україні на місяць.
Коментарі