Сейтумер Німетуллаєв мав усе. Народжений у депортації в Узбекистані, 15-річним приїхав у незнайоме село на півдні Херсонщини. Тут спочатку був далекобійником, тоді – директором колгоспу, потім – представником Леоніда Кучми в курортному Генічеському районі. І, нарешті, головою місцевого осередку Партії регіонів та райадміністрації. Від підпису Сейтумера залежало, чи отримає землю фермер, чи збудують на морському узбережжі готель.
– Хотели знакомые рынок возле трассы открыть, – згадує односелець. – Дали на лапу и в Киеве, и в Херсоне. А строительства всё нет, потому что с Сейтумером не поделились. Пришлось заплатить.
Німетуллаєв теж мав і землю, й крамниці. На трасі перед Кримом збудував готель "Чонгар" – із рестораном і логотипом "С.Н." на стіні.
Якось на нараді щодо бюджету району він вигукнув: "Да у меня одного больше денег, чем во всём районе!"
Януковича скинули, в Крим прийшли росіяни. Сейтумер вирішив, що з ними йому буде краще. Їздив Генічеськом і районом, агітуючи: "Посмотрите, что в Киеве творится? Если сюда придет Россия – это для нашего района настоящий джекпот!"
Щойно війська окупанта дісталися північних кордонів Криму, люб'язно розмістив "казачків" у своєму готелі.
Минув рік. Німетуллаєв живе у Криму. Над готелем "Чонгар" – український прапор, там наші військові. "Казачки", ідучи, вкрали навіть унітази в туалетах. Кримські татари Генічеського району відмовляються від посад у владі. Кажуть, надто вже Сейтумер зганьбив їхній народ.
– Сеня, наверное, вернет себе в Крыму богатство, которое здесь потерял. Он парень цепкий, – каже його давній знайомий Емедін. – Но он не учел одной вещи. В родном селе его видеть теперь не хотят. Недавно были похороны уважаемого в общине человека. Ниметуллаев тоже приехал. Вот только за целый день никто к нему так и не подошел. Стоял себе, жарился в черном костюме. Даже стакан воды не протянули. И ночевать он решил не оставаться.
Коментарі